В російських медіа наразі мусується історія, що 14 березня Україна ракетним ударом знищила краєзнавчий музей у Суджі. Нагадаємо, що саме тоді на Курщині точилися запеклі бої між росіянами та ЗСУ. Загальновідомо, як росіянці беруть міста, а головною їх тактикою є перетворення населеного пункту на руїни з використанням ракет, важкої артилерії та КАБів… Тобто бачимо яскравий приклад, коли ворог видає свої власні злочини, за нібито українські.
- Артефакти з музею у Суджі
Зокрема російські пропагандисти чимало уваги приділяють історичним цінностям які зберігалися у тому музеї:
«Важную часть коллекций этого небольшого музея (основной фонд насчитывал около 10500 предметов) составляли археологические материалы. Это изделия круга восточноевропейских выемчатых эмалей, черняховской культуры, материалы древнерусского Горнальского городища, находки, полученные в результате разведок и раскопок раннеславянских памятников в районе г. Суджа. Ключевая часть этой коллекции – серия из семи днепровских раннесредневековых кладов «древностей антов» или комплексов типа Мартыновского – всего более 2000 предметов. Шесть кладов найдены в период с 2009 по 2020 г. и переданы в музей благодаря усилиям директора музея Л.М. Придубковой и сотрудников Суджанского археологического отряда ИА РАН, работавшего под руководством В.Е. Родинковой. Это крупнейшее собрание такого рода в России. Сотрудничество музея и Института археологии РАН способствовало вовлечению этих находок в исследовательские и выставочные проекты».
В цій новині дуже важлива обставина. В жодному повідомлені росіян ані пари з вуст про хоч яке пограбування музею воїнами ЗСУ. Хоча часу, коли це давнє українське місто знаходилося під контролем українських військових було достатньо, аби вивезти з нього все, аж до останнього експонату. Натомість українські музеї в окупованих містах цілеспрямовано розграбовувалися росіянами вже у перші години. Ситуація з музеєм у Суджі ще раз яскраво засвідчує: Україна – не Росія!
Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», — окупанти «затрофеїли» 1,7 мільйона українських історичних артефактів