Главная > Новости > Російські «археологи» продовжують грабувати Кримські скарби (фото)

Російські «археологи» продовжують грабувати Кримські скарби (фото)

Як повідомляє Спілка археологів України, в окупованому Криму у розпалі сезон грабунку археологічних памʼяток. Зокрема в околицях Керчі, а саме на некрополі Киз-Аул тривають «дослідження» поховальних памʼяток «фахівцями» Південно-Боспорської комплексної археологічної експедиції.

Росіяни мародерять некрополь Киз-Аул

За інформацією Чпілки Південно-Боспорська комплексна археологічна експедиція (ПБКАЕ) з вивчення пам’яток археології Ленінського району Республіки Крим утворена в результаті Договору про співпрацю між Інститутом археології РАН та Інститутом археології Криму РАН. Одним із співкерівників і начальником Степового загону є старший науковий співробітник Інституту археології РАН І.В. Рукавишникова. До цього долучений і директор з розвитку Фонду «Археологія» Олег Марков. На фото одна з останніх знахідок: конструкція склепу з різьбленими символами, а також процес розграбування.

Таємничі знаки

Антична намистина. Некрополь Киз-Аул

Спочатку некрополь був місцем поховання знатних жителів Боспорського царства, а через століття у склепах почали селитися представники салтівсько-маяцької культури. Вони й обжили кам’яні могили, перетворивши їх на своєрідні квартири в стилі лофт.

За останні два-три тижні у Киз-Аулі російські мародери знайшли артефакти з міді, бронзи та людські останки. Серед награбованого — браслети, перстень з каменем, намистини, у тому числі античні, крем’яний ніж доби енеоліту тощо.

Мародерство відбувається під російським прапором