Главная > Новости > Садибу Марко Вовчок у Хохітві виставили на аукціон

Садибу Марко Вовчок у Хохітві виставили на аукціон

«Україна Інкогніта» вже повідомляла про сумну долю безталанної садиба Марко Вовчок у Хохітві, зо біля Богуслава (Київська обл.) Нагадаємо, що у цьому маєтку сімʼї Браницьких, що стоїть на на березі Росі, з 1887 по 1893 роки жила видатна українська письменниця – Марко Вовчок (Марія Вілінська) із Михайлом Лобачем-Жученком.

В радянський час тут був будинок для літніх людей (тоді садибу дещо спотворили перебудовами), але згодом  заклад закрили і з того часу споруда стоїть пусткою. Хазяйновиті селяни потроху розтягують його на будматеріали. Цегла ж бо якісна, міцна, ще «старорежимна». Вже  розібрано частину простінків. Охорони – жодної, хоча споруда є пам’яткою архітектури місцевого значення, а ще (принаймні була на папері) філією Богуславського музею.

Наразі, як випливає з інформації розміщеної на сайті Оpen Тender, історичну будівлю виставлено на аукціон з метою приватизації.

Початкова ціна нежитлової споруди — 132 249 грн., площа — 329,8 кв. м. Організатором аукціону є виконком Богуславської міської ради. Торги повинні початися 15 січня.

ГО «Навколо Нас. UA» повідомила «Україну Інкогніту» про відсутність документів та інформації під час проведення аукціону з продажу Пам’ятки, які передбачені статтями 18, 20 Закону України «Про охорону культурної спадщини», а саме:

  1. Погодження органу охорони культурної спадщини про продаж Пам’ятки.
  2. Відповідна документація на Пам’ятку – паспорт, охоронний договір, кадастровий номер земельної ділянки.
  3. Попередній договір продажу, з істотними умовами цільового використання Пам’ятки та робіт, які майбутній власник зобов’язується провести на Пам’ятці.
  4. В описі аукціонну назва Пам’ятки вказана як «нежитлова будівля Садиба Марко Вовчок», хоча в реєстрі об’єктів культурної спадщини вона значиться «Садибний будинок» (XIX ст.).

Також представники Навколо Нас. UA акцентують, що питання про продаж пам’ятки архітектури на сесії міської ради обговорювалось без залучення громадськості та профільних фахівців у сфері культури, а саме представників музею.

Якою буде доля історичної споруди після приватизації сказати складно. Не виключено, що її просто знесуть.