У Львові відновили реставрацію одного із найдавніших жіночих монастирів у Львові — колишнього монастиря сестер-бенедиктинок на Вічевій площі. Минулого тижня польські й українські реставратори розпочали відновлювати ренесансний аттик вежі монастиря. Про це розповідає Суспільне.
Впродовж двох місяців майстри очистять та укріплять камені, а також доповнять втрачені елементи й завершать відновлення аттика монастиря. Роботи над ним розпочали ще до повномасштабного вторгнення, у 2021 році. Реставраційні роботи фінансує Міністерство культури та національної спадщини Польщі.
«Можете побачити як добре тримається цемент, який перекриває природний камінь. Хочу додати, що цемент дуже шкодить каменю, він не дає йому дихати. Тут утворюється мох і стараємося це все зняти, щоб камінь міг дихати», — каже реставратор Володимир Петришин.
- Фото: Суспільне Львів/Ольга Дейнека
«Це дуже цікава ренесансна архітектура Львова, один з перших жіночих монастирів. Пам’ятка архітектури народилася ще в XVI столітті. Її будував архітектор Павло Римлянин. Аттик ховає понижений дах і несе велику цінність, оскільки він є яскравим прикладом ренесансної архітектури», — розповідає реставраторка Олена Савчук.
За її словами, головна фігура композиції — Діва Марія з немовлям. Ще дві фігури пов’язані з Бенедиктинським орденом — святий Бенедикт, засновник ордену бенедиктинців і його учень Плацит, а також ангел-охоронець.
- Фото: Суспільне Львів/Ольга Дейнека
Вежа костелу має фігури й елементи декору з усіх боків. Частину з них відреставрували раніше — команда реставраторів почала працювати у 2021 році. Цього року планують повністю завершити відновлення вежі.
Зараз реставратори працюють над очищенням каменю від моху. Роботи планують закінчити до кінця літа.