Главная > Новости > У Володимирі-Волинському презентували відреставровані сакральні пам’ятки

У Володимирі-Волинському презентували відреставровані сакральні пам’ятки

У Володимирі-Волинському, в історичному музеї ім. О. Дверницького, відкрилася виставка відреставрованих предметів сакрального мистецтва XVIII-XIX ст. У виставці представлені ікони, скульптури та дерев’яний хрест із надписами.

Це партія відреставрованих експонатів, яку нещодавно передали музею працівники Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру.

Як зазначив директор історичного музею Володимир Стемковський, співпраця з львівськими реставраторами розпочалась більше 10 років тому. За цей час за кошти державного бюджету відновлено понад 50 ікон та скульптур, які зберігаються у фондосховищах музею Володимира. До музею вони потрапили в роки закриття храмів. На жаль, достеменно невідомо, з храму якого саме села кожна ікона. Крім цього, ікони є як католицькі, так православні.

Володимир Стемковський наголосив, що нині гостро стоїть питання розширення експозиції в окремому приміщенні, адже колекція сакрального мистецтва заслуговує на окремий невеликий Музей ікони.

Окрім цього, у фондосховищах зберігаються десятки картин відомих художників, які через брак місця у музеї лишаються недоступними для відвідувачів.

Серед останніх відреставрованих старожитностей є ікони, зокрема написана на металі, на якій зображений пророк Мойсей, початку ХІХ ст., ікона «Преподобний Симеон» ХІХ ст., ікона «Давид та Соломон» XVIII ст., ікона «Архістратиг Михаїл» XVIII ст. та ікона «Христос Спаситель», а також фрагмент царських воріт – голова ангела з шістьма крилами в круглій рамі – невідомого автора XVIII ст., голови ангелів XVIII ст. (скульптур невідомий), дерев’яний хрест з написом ХІХ ст.

Виставка експонуватиметься протягом лютого.

Джерело: сайт м. Володимир-Волинський