Главная > Новости > В Івано-Франківську реставрують частину палац Потоцьких під музей зброї

В Івано-Франківську реставрують частину палац Потоцьких під музей зброї

Стали відомі подробиці реставрації приміщень одного з корпусів (корпус Ж) колишнього палацу Потоцьких в Івано-Франківську.

Реставрація ведеться для пристосування під музей зброї.

Корпус Ж – колишній адміністративний корпус гарнізонної лікарні, що діяла на території палацового комплексу. Роботи в частині його приміщень проводять в рамках реалізації проєкту «Назад до наших спільних коренів», що фінансується ЄС в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія-Україна 2014-2020».

Вже виконано ряд зовнішніх робіт із підсилення фундаменту. Ці роботи були першочерговими, тож їх провели одразу після отримання дозволу: здійснено підсилення фундаментів та їх подальший захист від замокання.

Виконали підготовчі роботи для введення інженерних мереж у будинок, зроблено отвори для прокладення вентиляційних систем.

Зі стелею проробилися такі ж маніпуляції, як зі стінами. Вона автентична, зроблена по дерев’яних балках і очеретяному настилу.

Фахівці працюють над пілотним об’єктом у корпусі Ж – це портальні «лиштви», коробки та футрини, внутрішнього дверного прорізу.

Загалом до комплексної реставрації столярки приступлять одразу після завершення робіт з прокладання інженерних мереж: попереду реставрація вікон, підвіконь зсередини та внутрішніх дверей.

Також буде завершено реставрацію та відновлення втрачених елементів вхідних дверей. Зараз вже розпочато реставрацію паркету. Це досить довгий скрупульозний процес, адже там багато шарів лаку, є втрачені частини, які в процесі замінюються. На підлозі в коридорах штучний камінь «тераццо», який теж автентичний і буде реставрований, фактично перед фінішним пофарбуванням стін.

Загалом, проєктом влаштування музею зброї передбачено реставрацію тільки частини приміщень корпусу, вхідні двері і сходи з пандусом. Зовнішні роботи, крім підсилення фундаментів, цим проєктом не передбачені. Для того, щоб відкрити музей – шукаємо кошти на реставрацію фасадів і даху.

Джерело: «Побудовано в Франківську»