Потоцькі

ajax spinner
В Івано-Франківську реставрують частину палац Потоцьких під музей зброї

В Івано-Франківську реставрують частину палац Потоцьких під музей зброї

Стали відомі подробиці реставрації приміщень одного з корпусів (корпус Ж) колишнього палацу Потоцьких в Івано-Франківську. Реставрація ведеться для пристосування під музей зброї. Корпус Ж – колишній адміністративний корпус гарнізонної лікарні, що діяла на території палацового комплексу. Роботи в частині його приміщень проводять в рамках реалізації проєкту «Назад до наших спільних коренів», що фінансується ЄС в […]
Млин Потоцького, село Сокілець

Млин Потоцького, село Сокілець

Млин, побудований на замовлення графа Констянтина Потоцького.

Немирів

Немирів відомий кожному українцю, який любить горілку, а всі нормальні українці її люблять :) Але ми сьогодні не про неї.
Печера

Печера

Неймовірно гарне місце на березі Південного Бугу, що лежить в 19 кілометрах на південних захід від Немирова.
Микулинці: палац Людвики Потоцької

Микулинці: палац Людвики Потоцької

У середині XVIII століття маєток в Микулинцях викупила у Любомирських графиня Людвика з Мнішеків Потоцька
Рай

Рай


У 1530 році Синявські отримали у власність Бережани і збудували замок. Пізніше, в двох кілометрах від міста магнати облаштували собі резиденцію. Місце вибрали по-справжньому райське: серед мальовничих опільських пагорбів в оточенні дрімучих лісів. І назва місцевості була і є відповідною – РАЙ.
Палац Потоцьких. Інститут геології, палац шлюбів та музей під французьким дахом.

Палац Потоцьких. Інститут геології, палац шлюбів та музей під французьким дахом.

Потоцькі набудували палаців по всій Україні (у Польщі теж звели вони немало). Пальців на руках (та й на ногах) не вистачить, щоб порахувати усі їхні палаци та садиби.

Соколец. Водяная мельница Потоцкого

Села Соколец и Печера (Винницкая область) - части одного имения Потоцких-Свейковских. В Сокольце был прекрасный парк и дворец. Также здесь была построена водяная мельница.

 

Мельница была построена немецкими мастерами в 1899 году по заказу графа Константина Константиновича Потоцкого. Автором проекта был талантливый архитектор Ян Гойрих. Стены, сделанные из камня и красного кирпича, а также металический декор прекрасно сохранились до настоящего времени.

Печера. Мавзолей Потоцких

Печера. Мавзолей Потоцких. В XVIII веке село Печера (Винницкая область) принадлежала польским шляхтичам Свейковским. Позже, благодаря родственным связям, Печера перешла к Потоцким. Мавзолей находится в глубине парка санатория, расположенного на месте усадьбы Свейковских-Потоцких.

 

Здание, построенное в форме костела, хорошо сохранилось.

 
Умань без “Софіївки”

Умань без “Софіївки”

Для переважної більшості туристів слово «Умань» і слово «Софіївка» - синоніми.