Внаслідок ракетного удару по Сумах росіянами постраждали не лише цивільні громадяни, у тому числі і діти, але й архітектурна пам’ятка — садиба Суханових-Сумовських, що на вулиці Петропавлівській. Про це повідомляють «Суспільне. Суми».
Раніше в цій будівлі розміщувався Інститут прикладної фізики НААН України. Зараз там вибиті вікна та двері, зруйнований паркан і завалений вхід до маєтку.
Архітектурний ансамбль із трьох цегляних будівель було зведено у 1895 році на кошти купця Миколи Суханова.
Також внаслідок російської атаки постраждало приміщення конгрес-центру Сумського державного університету, у якому повинна незабаром мала проходити дитяча вистава.
Як повідомили у Сумській ОВА, внаслідок російської атаки загинули 34 людини та 117 отримали поранення. Пошкоджені 55 будівель: заклад освіти, нежитлові приміщення, багатоквартирні будинки, приватні будинки та легкові автомобілі. За словами керівника ГУР Кирила Буданова, російська армія застосувала по центру Сум дві балістичні ракети типу «Іскандер-М» з території Воронезької та Курської областей.
Довідково: Садиба Суханових-Сумовських, нині приміщення Інституту прикладної фізики НАН України (інша назва Садиба Суханова) — пам’ятка архітектури Сумщини, колишня садиба сумського підприємця-мецената Миколи Суханова. Потім будинок перейшов у власність до родини Сумовських. Зараз, з 1991 року тут розташовані Інститут прикладної фізики НАН України, служба Банківської Академії та один із підрозділів місцевого УМВС.
Двоповерховий будинок являє собою міні-палац. Перший поверх рустований під так звану «шубу». Другий зроблений за всіма канонами класичної архітектури: це й пілястри коринфського ордеру, і напівколони, і всіляка ліпнина декоративного характеру (гірлянди, рельєфні медальйони, віньєтки, картуші та рослинні орнаменти). Вікна будівлі мають у своєму оформленні сандрики та замки в арочних прорізях, у вигляді голови царя звірів-лева. Також над центральним входом виступає невеликий балкон (справа та зліва від нього міститься ще по одному балкону з балясинами).
На початку 1890-х років Микола Суханов розпочинає будівництво садиби для своєї родини. Будівля була закладена на розі Думської (нині Першотравнева) та Петропавлівської вулиць. Архітектурний ансамбль складався з двох споруд: конторського будинку та житлового. У 1895 році будівництво було завершено. Садиба оснащувалася за останнім словом техніки, включаючи електричне освітлення. Між центральною будівлею та конторою до нашого часу залишився підземний хід. Пізніше садиба стала власністю знатної родини Сумовських. Син останньої власниці будинку, Оскар Гансен, встиг під час Першої світової війни сховати колекцію декоративно-вжиткового мистецтва, яка пізніше увійшла до зібрань Сумського художнього музею. За радянських часів у колишній садибі розміщувався Міський комітет Компартії України.
(Джерело — «Вікіпедія»)