Нещодавно «Україна Інкогніта» анонсувала волонтерську толоку по наведенню ладу біля знаменитої Поштової станції, що й дала назву Поштовій площі у Києві. 10 травня подія відбулася. Толока зібрала понад півсотні небайдужих до історичної спадщини киян. Як результат — знаменита будівля поштово-диліжансної станції практично звільнена від чагарів та сміття.
Один із ініціаторів та організаторів заходу директор ДІАЗ «Стародавній Київ» Роман Маленков зокрема так оцінив зроблене:
«Останні роки територія довкола будинку Поштової станції густо заросла чагарями. В основному це самосів тополь. Все це було потрібно негайно вирізати. Тополі ростуть дуже швидко і за кілька років мали би чималі дерева і очистити від таких територію набагато складніше. До того ж весь цей самосів росте упритул до стін історичної споруди, що створює загрозу для збереження пам’ятки. Завдяки толоці ми цю проблему вирішили. До того ж вичистили основну масу сміття та різного непотребу яка назбиралася біля пам’ятки»
Відомий мандрівник, фотограф та волонтер Максим Назаренко розповів наступне:
«Завжди намагаюся взяти участь в гарних та корисних справах для міста. З кожного із нас починається Київ та його стан. Долучилися до толоки досить багато людей. В захваті від проробленої роботи та в шоці кількості прибраного сміття. Попереду ще нові толоки. Долучайтесь!», — сказав волонтер.
Марина Соловйова, директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА, яка теж взяла активну участь у толоці, розповіла «Україна Інкогніта» про плани на відродження історичної будівлі. За її словами вже наступного року після опрацюванні пакету усієї необхідної документації планується розпочати реставраційні роботи. Бо зовні будинок хоч і зберігся непогано, але усередині — занепад. Тож реставрація необхідна. На думку директорки департаменту охорони культурної спадщини КМДА в будинку Поштової станції має бути чи музей, чи виставковий зал.
Нагадаємо, що толока відбулася з ініціативи та за сприяння ДІАЗ «Стародавній Київ», КНМЦ, Музей на Поштовій площі, Gurtum Charity Foundation, Департамент охорони культурної спадщини КМДА, Департамент територіального контролю міста Києва та ГО “Україна Інкогніта”.