Головна > Новини > Церкву 1723 року на Волині мають внести до реєстру пам’яток

Церкву 1723 року на Волині мають внести до реєстру пам’яток

В Волинській області церква Св. Параскеви в с. Луків – пам’ятка архітектури ХVІІІ ст. – досі не внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток. Це заважає  її охороні та реставрації. У ситуацію втрутилася прокуратура.

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адмінсуду із позовом в інтересах Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обладміністрації, аби визнати протиправною бездіяльність Луківської селищної ради та зобов’язати останню вжити заходів задля занесення церкви та дзвінниці до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Виявляється, що сільрада, попри вимоги Закону України «Про охорону культурної спадщини», досі не виготовила облікової документації на ці об’єкти, тому відомості про них у Державний реєстр нерухомих пам’яток також не внесені.

Відсутність відомостей про історичні пам’ятки в Реєстрі не забезпечує їхнього належного захисту, догляду та збереження та уможливлює незаконні дії щодо них.

Тепер від сільради вимагається вчинити усі необхідні дії задля збереження обох об’єктів культурної спадщини національного значення.

Джерело: фейсбук-сторінка Волинської обласної прокуратури.

Фото: Роман Маленков