Головна > Новини > У частині споруд Печерської Лаври забарикадувалися невідомі

У частині споруд Печерської Лаври забарикадувалися невідомі

Як повідомив виконувач обов’язків гендиректора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко, щонайменше у трьох будівлях на території Нижньої Лаври перебувають сторонні особи, які не є ані ченцями, ані вірянами:

«Мова йде про те, що в приміщеннях, які не використовуються для релігійних потреб (готелі, об’єкти харчування, торговельні точки, виробничі об’єкти), продовжують знаходитися невідомі особи – не ченці монастиря, які не є членами релігійної громади монастиря. Щонайменше у трьох об’єктах вони забарикадувалися, ми сподіваємося, що з часом поліція повністю відновить користування цими об’єктами», – розповів він.

На території Лаври працює поліція. Фото: Укрінформ

Як повідомляє «Главком», зараз за допомогою правоохоронців адміністрація хоче припинити їхнє перебування на території заповідника.

Доступ до Нижньої лаври для відвідувачів, уточнив пан Остапенко, буде відкритий тоді, коли об’єкти повністю будуть повернуті у користування заповідника.

Остапенко також додав, що такі дії є системною тактикою провокаторів, які перешкоджають процесу повернення майна Лаври державі. Тож зараз заповідник за сприяння правоохоронців хоче «повністю припинити перебування там сторонніх осіб і державні об’єкти повернути в користування заповідника».

Доступ же для ченців і персоналу Лаври повністю відкритий.

Зазначимо, що Українська православна церква Московського патріархату зобов’язана повернути заповіднику Києво-Печерській лаврі майно Нижньої лаври. Таке рішення ухвалив суд.

Також нагадаємо, що ще навесні  Служба безпеки України повідомила наміснику Києво-Печерської митрополиту Павлу (він же «Паша-мерседес» та «Паша-тесла») про підозру у виправдовуванні і запереченні збройної агресії РФ проти України (ст.161 ККУ), а також порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної і регіональної належності (ст. 436-2 ККУ).

Спецслужба також опублікувала відповідні фото і перехоплені телефонні розмови митрополита. Під час яким «Паша-мерседес» радіє окупації Херсону російськими загарбниками та називає захисників України «ублюдками». Митрополит розповідає, що тримає зв’язок із Москвою і закликає молитися за патріарха РПЦ Кирила.

Не зважаючи на неприховану ненависть, яку митрополит Павло регулярно висловлював на адресу України та її захисників, віряни української філії Російської церкви зібрали 33 млн. грн, аби внести за свого духовного ватажка-українофоба заставу і звільнити його із ув’язнення.