Головна > Новини > У Львівській області відкрили дерев’яний храм, який не діяв 10 років

У Львівській області відкрили дерев’яний храм, який не діяв 10 років

У Львівській області, в селі Дубрівка, для богослужінь відкрили дерев’яний храм Св. Василія Великого, який з 2009 р. стояв зачинений через непорозуміння між громадами УАПЦ та УГКЦ.

Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького від 17 січня 2022 р. В обладміністрації розпорядились віддати храм громаді Української Греко-католицької церкви (УГКЦ).

До 1946 р. будівля перебувала у власності УГКЦ. Радянська влада відібрала храм та передала його Російській православній церкві. У 1994 р. церкву віддали у почергове користування УГКЦ та Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ), але православна громада не допустила греко-католиків до богослужінь. За рішенням обладміністрації у 1997 р. церква перейшла в користування УАПЦ.

Згодом, у 2009 році, громада УАПЦ збудувала у селі новий храм Різдва Іоанна Хрестителя, а церкву Василія Великого зачинила. Відтоді у храмі не проводили жодного ремонту, через що він почав руйнуватися. Парафіяни УГКЦ молилися біля храму просто неба.

Початково дерев’яну церкву у селі Дубрівка збудували у 1680 році. На її місці у 1928 році збудували ту, що стоїть дотепер, теж дерев’яну, імовірно, з використанням частин старої церкви. Храм не занесений в державні та місцеві реєстри як архітектурна пам’ятка.

Джерело: “Твоє місто

Фото: m-a-d-m-a-x.livejournal.com