Веприк

Село Веприк розташоване у 5-и км від Фастова. До 18 століття називалось Веприн. Має сільську раду. У селі мешкає близько 1000 чоловік.

Церква Святої Параскеви

Церква Святої Параскеви. Фото Романа Маленкова

Церква Святої Параскеви збудована у 90-х роках ХХ століття на місці старої, зруйнованої більшовиками. Відновлена за кресленнями. Церква пов’язана з життям Кирила Стеценка, який був парафіяльним священником у ній. Біля неї його і поховали.

музей садиба Кирила Стеценка

Музей-садиба Кирила Стеценка, який жив і працював у Веприку

Кирило СтеценкоА ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

Церква Святої Параскеви“Наступною ціллю подорожі є село Веприк. До нього краще їхати ділянкою автодороги Дідівщина – Фастів, з якої є кілька поворотів на Веприк. В цьому населеному пункті залишилася садиба, а тепер музей видатного українського композитора Кирила Стеценка. У Веприку він провів останні роки свого життя (з 1920 по 1922 рр.) як священик. Музей міститься у хаті, збудованій 1982 року на місці старої, в якій мешкав композитор.

У Веприку також є дерев’яна церква св. Параскеви. Вона нова, але збудована на старому цегляному фундаменті. При її будівництві намагалися відтворити зовнішній вигляд попередниці (1856 р), в якій колись проводив богослужіння Кирило Стеценко. І дійсно, церква досить схожа на зразки дерев’яної культової архітектури Придніпров’я ХІХ ст.”

музей садиба Кирила Стеценка

Фото Романа Маленкова

ДИВИТИСЬ ЩЕ ФОТО ВЕПРИКА…

50.104025, 29.806944 Дивитись на мапі Google Maps