Громадська та житлова архітектура

ajax spinner
Про серпневу Одесу. Частина перша. Центральна

Про серпневу Одесу. Частина перша. Центральна

Босі ноги по пляжах…
Тіні втішено ляжуть,
Очі мружаться – літо…
Море і небо морем залите.
Про Трускавець. Зелень і бетон

Про Трускавець. Зелень і бетон

Там бродять по стежках
Незримі наші тіні,
Там наші голоси
Вже не належать нам.
Антоніни. Невідомий фахверковий скансен

Антоніни. Невідомий фахверковий скансен

Антоніни – вражаюче фахверкове містечко родини Потоцьких. Чи багато мандрівників Україною бували в ньому? Чи багато туристів із подивом розглядали цей сканчен? Дуже і дуже мало. Одиниці.
Миколаїв. Прогулянка по Адміральській і Флотському бульвару.

Миколаїв. Прогулянка по Адміральській і Флотському бульвару.

Миколаїв за часів радянської влади був, напевно,
Миропілля

Миропілля

Протягом цього року я багато їздив по Україні. Проїхав десятки місць, про які давно мріяв.
Герца

Герца

Герцаївський район, як і його райцентр, місто ГЕРЦА (2,1 тис. мешканців), є потенційними кандидатами на занесення до української книги рекордів Гіннеса. Сам район є найменшим в Україні за територією, а Герца – найменшим за населенням райцентром. До того ж, не варто забувати, що район і місто знаходяться у Чернівецькій області, що є найменшою за територією й населенням в Україні. А ще однією особливістю міста і району є його румуномовність: румунською тут розмовляють близько 97 відсотків населення.
Чудей

Чудей

Велике село Чудей з населенням 5 тисяч мешканців, розкинулося у міжріччі Малого Серету і Серетелю, а свою стару назву – Чудин отримало завдяки невеликому потоку, що протікає через село. У радянські часи село називалося Міжріччям.
Заставна

Заставна

Місто ЗАСТАВНА (райцентр Чернівецької області, 8,4 тис. мешканців), засноване у 1589 році на місці давнього поселення, що існувало тут ще у ХІІ столітті. Ймовірно, що назва міста походить від митної застави, яка розташовувалася на переправі через річку Совиця. Існує також думка, що місце отримало назву завдяки своєму розташуванню: Заставну оточують три ставки.
Бучач, ч.2: ратуша

Бучач, ч.2: ратуша

Найдовершеніша в Україні ратуша знаходиться тут, у Бучачі, посеред майдану Волі. Замовив це диво тодішній власник міста, канівський староста Микола Потоцький, задумавши перевершити за своєю красою львівську ратушу. Сам Потоцький хоч і робив багато корисного для надання Бучачу європейського обличчя, проте відрізнявся занадтою вимогливістю до всього, яка часом супроводжувалася і певною жорстокістю.
Золотоноша

Золотоноша

Золотоноша приємно здивує. Хто б міг подумати, що у провінційному 30-тисячному містечку збереглася така купа пам'яток архітектури - потенційних туристичних об'єктів.
Тараща

Тараща

Місто Тараща було засноване у ХVІ столітті. Довгий час містечко було козацьким. На початку ХІХ століття його зробили повітовим центром. Саме тоді в Таращі збудували цілий комплекс адміністративних споруд, більшість яких зберігаються і нині. Зараз у Таращі мешкає 13300 жителів.
Сквира

Сквира

Місто Сквира відоме з XIV століття. Районний центр. Нині у Сквирі мешкає близько 18 тис. осіб.
Яготин

Яготин

Місто Яготин . Районний центр на річці Супій. Перша згадка про місто датується 1552 роком. Містечко було козацьким. Деякий час ним володів внук Семена Палія Василь Танський. У 1757 Танський продав ці землі гетьману Кирилу Розумовському. В 1765 році Розумовський на річці Супій насипав велику греблю. В результаті утворилось велике озеро Супій. Розумовські володіли Яготином до 1820 року. Потім він був власністю дочки Олексія Розумовського, що вийшла заміж за Рєпніна-Волконського. Рєпніним містечко належало до 1917 року.
Веприк

Веприк

Село Веприк розташоване у 5-и км від Фастова. До 18 століття називалось Веприн. Має сільську раду. У селі мешкає близько 1000 чоловік.
Богуслав

Богуслав

Богуслав - одне з найстаріших міст Київщини. Він був заснований князем Ярославом Мудрим в 1032 році.