Заставна

Місто ЗАСТАВНА (райцентр Чернівецької області, 8,4 тис. мешканців), засноване у 1589 році на місці давнього поселення, що існувало тут ще у ХІІ столітті. Ймовірно, що назва міста походить від митної застави, яка розташовувалася на переправі через річку Совиця. Існує також думка, що місце отримало назву завдяки своєму розташуванню: Заставну оточують три ставки.

За часів панування Австрії в місті знаходилася резиденція повітового суду, а сьогодні Заставна – провінційне, але сучасне містечко. Його життя кипить навколо центральної площі. Тут зосереджені основні об’єкти життєдіяльності: ринок, кафе, бари, ресторани, готель, універмаг тощо, а також багато фонтанів, які, нажаль, діють лише у святкові дні. Заставна є батьківщиною відомого буковинського художника Миколи Івасюка (1865 – 1937). Тут збереглася його родинна хата, а міську художню школу прикрашає меморіальна дошка на його честь.

Став у Заставні:

Визначних пам’яток в місті немає, проте варто відвідати місцевий краєзнавчий музей (вул. Незалежності, 88), перший відділ якого розповідає про природу Заставнівщини, а другий – про історію району з найдавніших часів. Крім того в місті діє етнографічний музей “Джерело” (вул. Гагаріна, 5), створений при гімназії № 1, і присвячений етнографії та побуту Заставнівщини. Ще в Заставні є римо-католицький костел, розташування якого незвичайне: храм знаходиться в одному з магазинів в центрі міста.

Залізнична станція гілки «Веренчанка – Вікна Буковини» обслуговує лише товарні перевезення:Панорама Заставни (клікабельна):
 

Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)                          [info]andy_babubudu

48.517741, 25.850899 Дивитись на мапі Google Maps