Головна > Новини > Володимир. Свято-Успенський кафедральний собор ХІІІ ст. очистять від служителів культу з УПЦ МП

Володимир. Свято-Успенський кафедральний собор ХІІІ ст. очистять від служителів культу з УПЦ МП

Волинська обласна військова адміністрація надіслала настоятелю релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП  (м. Володимир) митрополиту Володимиру повідомлення про розірвання договору оренди про безоплатне користування святинею. Про цепередає “Еспресо.Захід” з посиланням на  Володимир-Волинськоу єпархіїю УПЦ МП (насправді РПЦвУ).

Договір оренди закінчується 1 липня.

В ОВА заявили, що розглянули заяву релігійної організації Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП щодо надання можливості користування пам’ятками архітектури національного значення – Свято-Успенським собором, будинком з дзвіницею та мурами з брамами, що розташовані у Володимирі на вулиці Соборній 25, 27. Однак там зазначили про неможливість продовження договору оренди про безоплатне користування даними спорудами, який закінчується 1-го липня 2024 року. Відтак релігійну організацію Володимир-Волинської єпархії УПЦ московського патріархату просять звільнити й передати майно до липня цього року.

Натомість служителі культу із т.з. «УПЦ» (насправді РПЦвУ), вважають що «влада хоче відібрати в них святиню».

«Ми втомилися доводити, що не маємо ніяких зв’язків з РПЦ, що не служили й не служимо ворогу. Багато парафіян нашої церкви нині на фронті, ми постійно допомагаємо воїнам і ось таке рішення ми отримали від влади, яка хоче просто знищити нашу віру», – йдеться у повідомленні єпархії.

Нагадаємо, попри облудні заяви про повний розрив із Москвою, т.з. «УПЦ» й досі залишається невід’ємною частиною злочинної РПЦ, яка освятила та освячує  війну на знищення України і українців та оголосила її «свящєнной».

Нагадаємо, що служителям культу із т.з. «УПЦ» регулярно висуваються звинувачення у відвертій та неприховані праці на окупантів та допомогу загарбникам.

Попи-колаборанти… Кадр із пропагандистського ролика

Зокрема зовсім недавно служителі культу із т.з. «УПЦ» із окупованого Мелітополю взяли участь у створені пропагандистського відео кліпу «Хатят лі русскіє вайни».

Акцентуємо, що керівництво т.з. УПЦ досі не засудило путінського «патріарха» Гундяєва за його позицію відносно війни російського народу проти України та його підтримки геноциду нашого народу. Т.з. «УПЦ» лише сором’язливо зауважила, що філія РПЦ в Україні висловлює незгоду із позицією свого духовного лідера у питанні війни.

Довідка

Свято-Успенський кафедральний собор —пам’ятка сакральної архітектури XII століття.

Храм збудований за часів волинського князя Мстислава II Ізяславича у 1160 році. Стіни храму гармонійно розчленовані арками на півколонках; мав фрескові розписи; перебудований у XVIII столітті. Загальний вигляд має статично-монументальний, незважаючи на не надто вдалу перебудову, виконану у 1896—1900 роках архітекторами А. Праховим і Г. Котовим.

Деталі читайте на сайті «Україна Інкогніта» в матеріалі «Володимир-Волинський. Тисячолітнє місто з колекцією пам’яток».