Михайло-Лукашеве. Земська лікарня.

Село Михайло-Лукашеве заснував поміщик Михайло Караватка у 1780-х роках. Сюди він переселив своїх кріпаків із Курської губернії. Селяни назвали село Михайлове (чи щось типу того). У 1793 році землі та село купив поміщик Лукашевич, який привіз сюди своїх селян із Полтавської губернії. Відтоді назва змінилася на Михайло-Лукашеве.

На початку 20 століття село було досить великим, його навіть зробили районним центром. Але пізніше район перенесли у Вільнянськ. А наприкінці 19 століття у Михайло-Лукашевому збудували чималу земську лікарню, з кількома корпусами та каплицею. Нині частину лікарні займають квартири. Каплиця збереглася, але вона зачинена і захаращена.

Земська лікарня.

На початку 20 століття тут звели земську школу. Нині вона є частиною фермерського господарства – роздивитись можна лише одну стіну.

На околиці села є комплекс старих будівель, напевно початку 20 століття. Деякі з будівель закинуті, у деяких живуть люди. Місцеві мешканці нам сказали, що тут був санаторій, а що було до санаторія – вони не знають. Можливо тут була панська економія.

Фото Романа Маленкова.

Земська школа.

 

47.954448, 35.591083 Дивитись на мапі Google Maps