Home > News > До костелу на Львівщині, в якому творив Пінзель, привертають увагу Верховної Ради

До костелу на Львівщині, в якому творив Пінзель, привертають увагу Верховної Ради

З 25 по 28 січня в кулуарах Верховної Ради триватиме виставка “Натхненні Пінзелем в Годовиці”, мета якої – привернути увагу народних депутатів до абсолютно аварійного стану костелу Всіх Святих у Годовиці, вівтарні скульптури для якого творив геніальний скульптор бароко Йоган Георг Пінзель.

Організаторами експозиції є ГО “Арт студія Івони Лобан” та Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Виставка представляє роботи українських художників, які акцентують на важливості збереження костелу в Годовиці.

“Цей костел є пам’яткою архітектури національного значення. Його автор Бернард Меретин є також архітектором Собору Святого Юра у Львові. А вівтар для храму створив всесвітньовідомий Йоган Пінзель. Зараз завершується формування необхідної науково-проєктної документації, щоб розпочати роботи з порятунку цієї святині. Храм суттєво постраждав і його відновлення потребує значних інвестицій. Тому звертаємось по допомогу до держави. Надіємось, програма “Великої реставрації” охопить ще більше пам’яток Львівщини”, – прокоментувала виставку директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Жахлива руйнація костелу Всіх Святих у Годовиці – наслідок пожежі 1974 року, яка знищила дах храму. Відтоді будівельні конструкції святині весь час замокають. Фрески на стінах та стелі костелу втрачені. Зараз побачити їх можна лише на світлинах. Фігури вівтаря, авторства Пінзеля, вдалося зберегти завдяки зусиллям Бориса Возницького, багаторічного директора Львівської галереї мистецтв. У 2012 році ці та інші скульптури геніального митця експонувалися в Луврі. Зараз вони знаходяться в музеї Пінзеля у Львові.

Ця виставка є підсумком пленера з однойменною назвою, який відбувся у серпні 2021 року в рамках культурно-мистецького проєкту “Під Зорею Пінзеля”. Проєкт – ініціатива львівської дизайнерки та громадської активістки Івони Лобан, яка популяризує спадщину Пінзеля і привертає увагу до костелу в Годовиці. Існує проєкт з 2017 року.

Джерело: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА

Фото: Департамент архітектури та містобудування ЛОДА

Фото: А. Бондаренко, “Україна Інкогніта”