Home > News > З Кракова в Україну привезуть меч гетьмана Сагайдачного

З Кракова в Україну привезуть меч гетьмана Сагайдачного

З Польщі в Україну для експонування привезуть меч Петра Сагайдачного (гетьман Війська Запорізького в 1616-1621 рр.), що перебуває в експозиції Вавельського замку у Кракові. Одночасно досгянута домовленість про започаткування спільних культурних маршрутів трьох країн – Польщі, Литви та України.

Про це досяг домовленості міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час візиту до Каунасу (Литва).

«Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив Міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу», – повідомив Олександр Ткаченко.

У Каунасі вдалось домовитись й про започаткування культурних маршрутів України, Польщі та Литви (т.зв. “Люблінського трикутника“. Відповідну робочу групу створять вже цього року. Також Олександр Ткаченко запросив колег-міністрів з Польщі та Литви до України, аби вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

Меч гетьмана Петра Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

Джерело: прес-служба Міністерства культури та інформаційної політики

Фото: Дивись.info