Home > News > В Луцьку руйнується найстарший житловий будинок

В Луцьку руйнується найстарший житловий будинок

У Луцьку руйнується пам’ятка архітектури національного значення – будинок Пузини ХVІ ст., в якому і досі  живуть люди. Незважаючи на ззовні відреставрований фасад, всередині всюди є тріщини та інші ознаки занепаду та недбалості.

Про це на своїй сторінці повідомив депутат Луцькради Андрій Білан.

“Ця споруда є найдавнішим житловим будинком міста, адже збудована ще у 16-му столітті. Сьогодні у ній мешкає кілька сімей. Незважаючи на історичну цінність, будівля перебуває в поганому стані. За зовнішнім фасадом, який вже починає лущитися, ховається не дуже привабливий внутрішній стан пам’ятки архітектури. Страшні непривабливі стіни, тріщини та електропроводка – така не надто приваблива реальність споруди”, – вказує він.

“Позитивом є те, що збережені елементи автентичного будинку. Але споруда перебуває не в найкращому стані”, – відзначив депутат.

Білан вказує, що будинок перебуває на балансі Мінкультури, відповідно, усі ремонтні чи реставраційні роботи мають бути погоджені через міністерство, але процес ухвалення рішень у Києві займає багато часу.

Довідка: Будинок Пузини (ХVІ ст.) є найдавнішим житловим будинком міста. Він був прибудований до муру Окольного замку. Будинок мав різні назви, залежно від власників: будинок Афанасія Пузини (православного єпископа ХVІІ ст.), Гулевичів (найвідомішої шляхетської родини Волині ХVІІ ст.), Андрія Загоровського (волинського пана ХVІІ ст.)

З архівних джерел відомо, що будинок спочатку був мурованим, двоповерховим, квадратної форми із чотирисхилим дахом. У кінці ХІХ ст. нові власники перебудували його, приєднавши ґанок і ще такої ж величини дерев’яну частину.

Сьогодні в будинку мешкає декілька родин.

Фото: SNCH

Фото: Д. Білан