Home > News > В центрі Хмельницького знайшли стару корчму та артефакти, яким понад 1000 років

В центрі Хмельницького знайшли стару корчму та артефакти, яким понад 1000 років

Фрагменти виробів з дерева, кераміки, скла, кістки знайшли в Хмельницькому, на вул. Кам’янецькій, 11/1, під час обстеження ділянки, де велися земляні роботи під будівництво торговельно-офісного центру. Їх відносять до VI-VIII століть.

“Ділянка розташована в одному з найдавніших кварталів міста, в районі вулиці Староміської, неподалік собору Різдва Пресвятої Богородиці. У будівельному котловані було виявлено кілька об’єктів, які використовувалися як житлова чи складська інфраструктура, – розповів археолог, фахівець пам’яткоохоронної служби обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Володимир Захар’єв.

“Залишки будівель з підвалами свідчать, що забудова у цій частині міста розпочалася не раніше першої половини – середини XVIII століття. Тобто вже після майже тридцятирічної османської окупації. Саме тоді місто почало розбудовуватися за межами острова в південно-східному напрямку. Практично всі будівлі постраждали від пожежі”, – додав він.

За словами Захар’єва, найбільш цікавим виявилося дно підвалу об’єкта №6, яке вкривали струхнявілі фрагменти дерев’яних козубів, днища і стінки діжок та кадубів і навіть дерев’яний корок від ємності для вина чи квасу. Очевидно, цей підвал використовувався, як склад для алкогольної продукції. На те, що це приміщення було корчмою, вказували й розбиті скляні келихи, чарки, штофи і горнятка для кави. Підтвердженням специфіки об’єкта став і смітник на подвір’ї, де знайдено фрагменти скляних виробів, глиняного посуду та виварених кісток свійських тварин і птиці.

“Великий інтерес викликають фрагменти візерунчастих кахлів, ринок для випікання хліба, тарелів, керамічні люльки з поливою, керамічний дуршлаг. А чого варте гало – округлий скляний інструмент діаметром 9,8 см для розгладжування тонких тканин та мережива, який знайдено у смітнику”, – пишуть фахівці музею.

Предмет особливої гордості археолога – віднайдені фрагменти керамічної ліпної посудини VI-VIII ст. зі слідами затирання травою, котрі змінюють уявлення про часи заселення території міста Хмельницького.

Усі артефакти оформлять у виставку і представлять загалу найближчим часом.

Джерело: Depo.Хмельницький