Головна > Блог > Теренами давнього Глинська

Теренами давнього Глинська

Маршрут проходить з Жовкви через Глинсько до джерела за селом.

Оглянувши архітектурні пам’ятки Жовкви, прямуємо до села Глинсько. Перша згадка про село Глинсько відноситсься до 1450 року. Перед в’їздом до центру села знаходиться пам’ятний знак на честь перемоги над турками часів XVII ст.

Так званий “Турок”

По дорозі до села зліва, знаходиться гора вовча, з якої видно його панораму і краєвиди мальовничого Розточчя.

У селі можна ознайомитися із гончарними промислами. У кінці XVII століття львівський купець Павло Нікорович та кераміст Фрідріх Вольф відкрили тут фаянсову фабрику, де виготовляли високоякісний посуд.

У селі знаходиться кам’яна церква Успення Пресвятої Богородиці, яка збудована на місці старої дерев’яної у 1930 році. Поруч церкви збереглася дерев’яна, двоярусна стовпова дзвіниця XVIII століття, крита Гонтами.

Успенська церква

Дзвіниця церкви Св. Івана

Особливою пам’яткою Глинська є меморіальний цвинтар австрійських і російських солдат, що загинули в роки Першої світової війни.

Цвинтар

На монументі посеред цвинтаря чотирма мовами – українською, польською, німецькою, угорською – написано присвяту похованим воякам.

Далі маршрут нас веде до копалень бурого вугілля, які діяли в XIX столітті. Потім до древнього городища Щекотина, яке існувало у давньоруський період. Зараз на місці колишнього поселення ведуться археологічні дослідження співробітниками Львівського Національного університету імені Івана Франка.

Вид на с. Глинсько і дорогу на захід з гори,де колись знаходилась давньоруська фортеця Щекотин

На західній околиці Глинська в урочищі Мочилянка знаходиться джерело-криничка, що в народі отримало назву Іванової. Поруч з джерелом знаходиться каплиця Івана Хрестителя, яка збудована у 1991 році. Тут можна попити цілющої джерельної води та відпочити.