Верховинський район

ajax spinner
Писаний Камінь

Писаний Камінь

Писаний Камінь — геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована у Верховинському районі Івано-Франківської області, на північ від села Верхній Ясенів і за кілька кілометрів на південний схід від села Буковець та Буковецького перевалу. Площа природоохоронної території 5 га. Перебуває у відання Верховинського МГЛ. Писаний Камінь — група мальовничих скель. Величезні брили пісковика починаються […]
Верховина. Жаб’є. Гуцульська столиця та коляда

Верховина. Жаб’є. Гуцульська столиця та коляда

Якось у Коломиї я чув анекдот, про те, як радянські етнографи шукали в Карпатах гуцулів. Приїхали вони у Коломию й питають: – Ви гуцули? – Ні, ми не гуцули. Гуцули далі, у Косові. Їдуть у Косів, там питають. – Ви гуцули? – Ні, гуцули далі, у Жєб’є. Їдуть у Жєб’є – там питають. – Ні, […]
Верховина. Криворівня. Гуцульська коляда

Верховина. Криворівня. Гуцульська коляда

Різдво 2017. Коляда у Криворівні та Верховині – найефектніша коляда в Україні. Мороз -20.
Криворівня. Гори, гуцули та митці

Криворівня. Гори, гуцули та митці

Криворівня – назву цього прикарпатського селе ми всі (сподіваюсь) чули ще в школі, хоча, звичайно, не всі її пам’ятаємо. Чому йшла мова про Криворівню?
Піп Іван Чорногорський. Обсерваторія

Піп Іван Чорногорський. Обсерваторія

Піп Іван - одна з нацвищих вершин Українських Карпат, висотою 2028 метрів. Розташована на півде

Відпочинок Карпатах (частина 1)

Дуже давно я мріяв про подорож в Карпати. Нарешті цієї зими моя мрія збулась. Я вирішив віддихнути від міського клопоту і поринути в тишуну і спокій .
Травневий Хом’як

Травневий Хом’як

Горгани - гірські хребти, що привертають до себе увагу своєю красою. Розташовані вони на території Скибових, або Зовнішніх, Карпат (Івано-Франківська, Закарпатська області). Усього нараховується 5-6 практично паралельних хребтів (шириною до 40 км, довжиною близько 75 км), перерізаних глибокими долинами численних річок. Південна границя Горган проходить по Головному Вододільному Хребті (відокремлює річки басейнів Дністра і Дунаю).