На вежі костелу Пресвятої трійці в Микулинцях на Тернопільщині встановили звуковий годинник. Про це повідомляє голова Микулинецької громади Іван Слободян.
- Костел св. Трійці. Фото: Д.Полюхович
На своїй сторінці в мережі «Фейсбук» він написав:
«Вже декілька днів над Микулинцями лунає дзвін курантів, і багато хто із здивуванням і запитанням шукають відповідь на цю подію. З великим задоволенням повідомляю всіх, що це бʼють куранти на Микулинецькому костелі «Пресвятої трійці».
Куранти не тільки бʼють фіксуючи години, але і в 9:00 під час «хвилини мовчання» куранти супроводжують цю хвилину вшанування памʼяті наших загиблих героїв захисників України сумною мелодією!
- Костел св. Трійці. Фото: Д.Полюхович
Бій курантів додатково спонукає нас, незважаючи на ранкові клопоти і проблеми зупинитися і коротенькою молитвою вшанувати памʼять тих, хто віддав своє життя за нас, за наших дітей, за Україну!
Бій курантів ніби підкреслює, що незважаючи на дуже складну обстановку в нашій державі породжену багаторічною війною з московською ордою, життя в Україні продовжується – Україна живе і бореться.
Хочу додати що куранти на церковних храмах та інших спорудах бʼють в багатьох Європейських країнах. І факт встановлення у нас курантів частково підкреслює що ми поступово наближаємось до цього часу, коли будемо прийняті у велику сімʼю дружніх Європейських народів.
- Костел св. Трійці. Фото: Д.Полюхович
А тепер коротенько розповім хто був ініціатором та організатором встановлення курантів на вежі Микулинецького костелу «Пресвятої Трійці» – це ксьондз Римо-Католицької громади в селищі Микулинці Віктор Стахув – дуже активна ініціативна людина, вмілий і розумний організатор багатьох ремонтних робіт релігійних споруд і храмів, відновлення багатьох історичних і духовних релігійних цінностей, мудрий духовний наставник і вчитель.
Він особисто провів велику роботу і зумів знайти в Польщі друзів і небайдужих людей, які подарували Микулинцям таку чудову річ. А також протягом певного часу він віднайшов спеціалістів, які запрограмували систему бою курантів і виконали роботу по їх встановлені та налагодженні. Вважаю, що це визначна знакова подія в житті Микулинець і за це складаю ксьондзу Віктору щиру подяку…
- Костел св. Трійці. Декор. Фото: Д.Полюхович
Нехай Господь надає йому ще багато років тої невичерпної енергії і завзяття творити добро та нести Боже слово людям. А бій курантів кличе нас всіх до натхненної праці, для наближення перемоги над ворогом і майбутньої розбудови нашої держави», – написав селищний голова Микулинець.
Довідово:
Костел св. Трійці в Микулинцях є яскравим взірцем епохи пізнього бароко, а на Тернопіллі микулинецькому костелу майже немає рівних за величчю. Але почнемо з історії храму в містечку. Костел Св. Анни в Микулинцях існував вже наприкінці XVI століття. Ймовірно його спорудила тодішня власниця замку Анна Синявська. У 1619 році його було знищено під час турецько-татарського нападу. У 1677 році тут була лише каплиця, а у 1718 році – дерев’яний костел Івана Хрестителя, зведений з дубових брусів.
- Костел св. Трійці. Фото: Д.Полюхович
Новий мурований костел почали зводити у 1761 році на кошти графині Людвики Потоцької. Архітектором був чоловік її онучки, Август Фридерик Мошинський. За його основу архітектор взяв костел при королівському палаці в Дрездені. Наріжний камінь у будівництво майбутньої святині заклав Львівський архієпископ Вацлав Сераковський. Освятили добудований у 1779 році під титулом Пресвятої Трійці.
Костел має багатий архітектурний декор. Його витончені форми, підсилені центральним шпилем, вдало гармонують із головним фасадом сусіднього палацу і добре вписуються в парковий ландшафт. Фасад багато оздоблений бароковими елементами з пишними деталями. Завершується невеликим куполом у вигляді намету. В нішах встановлено кам’яні скульптури і вази.