Головна > Блог > Маєток Курісів

Маєток Курісів

Маєток Курисів знаходиться в селі Курісове Одеської області. За часів імперії воно іменувалося Курісово-Покровське, адже саме рід Курісів володів цими землями після відвоювання їх у турків. Першим господарем тут був герой російсько-турецької війни Іван Онуфрійович Куріс. Саме він і почав будівництво палацу на цих землях вже будучи на пенсії (1810-20рр.). При ньому була зведена східна частина маєтку, фасад якої першим відкривається нашому погляду.

Продовжував відбудовувати родове гніздо онук Івана Онуфрійовича – Іван Іраклійович Куріс в 1891-92рр. Завдяки одеському архітекторові Товінскому, будова набуває мавританський стиль, також з’являються чудові сходи в західній частині, які ведуть в сад. На цій же стороні перебувала і простора тераса з видом на сад, на якій господарі частенько пили чай.

Заглянемо і в панські покої. Просторий зал освітлювався природним світлом, а влітку на даху навіть розміщували акваріум, крізь який проходили сонячні промені.

Виходимо через північний вхід – залишок забудови початку 19 століття.

Південна сторона палацу вже помітно відрізняється своїм східним колоритом. Привертають увагу башточки, схожі на шахову фігуру “туру”. Для антуражу прибудований навіть “мінарет”, балкон якого виходить на південний схід, символізуючи героїчне минуле засновника маєтку.

Колись розкішний палац після пожежі 1990 р. являє собою сумну картину. І поки нічого з цим нажаль не поробиш.