Головна > Новини > Рівненщина. Археологи розкривають таємниці втраченого монастиря

Рівненщина. Археологи розкривають таємниці втраченого монастиря

Тривають археологічні дослідження на острові Дубовець, що у Дубні (Рівненщина).  Науковці досліджують терени  на місці де колись стояв давно втрачений Свято-Вознесенський монастир, заснований наприкінці XVI ст. та ліквідований 1832 р.

Робота археологів. Фото facebook/Дубенський замок
артефакти
Знахідки археологів. Фото facebook/Дубенський замок

Вже у перші дні роботи експедиції історикам трапилися цікаві знахідки. Як повідомляє teza.tv, археологи натрапили на склеп, де було поховано особу, що мала досить високий духовний сан, швидше за все, настоятельку монастиря. Досі дослідники знаходили лише прості поховання, і це перший склеп, віднайдений на острові Дубовець.

На жаль поховання виявилося пограбованим ще у давнину. За словами археологів, грабіжники розібрали склепіння гробівця та, вірогідно, вкрали великий натільний хрест, який мав би бути в особи духовного сану.

Археологи припускають, що склеп змурований наприкінці ХVІІІ-на початку ХІХ століття.

Незважаючи, що склеп виявився пограбованим, археологи натрапили на низку цікавих знахідок, серед яких монети, намистини, прикраси, зокрема медальйон, шпильки, збереглися фрагменти хустини, якою було накрите обличчя людини, похованої у склепі.

Уже котрий рік допомагають проводити розкопки студенти-історики з Острозької академії та Рівненського гуманітарного університету, які проходять таким чином практику.

Розкопки триватимуть ще близько місяця, тож долучитися до неї можуть усі охочі. На знахідки чекає реставрація, згодом вони будуть передані до фондів Дубенського заповідника.