Мета маршруту: привернути увагу громадськості до трагедії західноукраїнських прикордонних земель, яка сталася внаслідок їх приєднання до Союзу РСР у 1939 році.
Вийшовши із школи села Хитрейки (збудована у 1939 році, у 1941-1943 роках у підвалі школи був німецький шпиталь, у приміщенні школи (кабінет географії) у 1945 році було закатовано НКВД сотника УПА Миколу Барана, на географічному майданчику – залишки цвинтаря німецьких поховань) мандрівники проходять центральною частиною Розточчя. У лісових масивах, теперішня територія Яворівського полігону, учасники походу можуть оглянути залишки колишніх сіл, жителі яких були насильно вивезені за вказівкою керівництва СРСР у 1947 році. Зокрема зупиняємося на території колишнього села Вілька-Кунинська, де можна оглянути руїни церкви Покрови Пресвятої Богородиці (підірвана НКВД у 1947 році), цвинтар, де збереглася могила священиків-парохів та людей, загиблих під час облави НКВД, криницю, у яяку кидали дорослих жителів села і прилеглих хуторів, дітей під час облави НКВД.
Залишаючи село Вілька-Кунинська мандруємо лісовими насадженнями до витоку ріки Деревенки джерела Красний Верх, біля якого на мальовничій галявині можна зробити зупинку для відпочинку.
Наступна частина маршруту проходить територією діючого Яворівського полігону, землями знищеного села Вишенька де збереглися руїни церкви Святого Михайла, яка до сьогодні позначена на військових картах, як ціль-макет.
Село Хитрейки
Село Вишенька
Яворівський полігон