У ці дні в залі тимчасових виставок Візантійської експозиції музею-заповідника Херсонес-Таврійський, що в тимчасово окупованому росіянами Криму, експонується капсульна виставка «Таємниці стародавніх символів». На ній можна ознайомитись із пам’ятниками первісного мистецтва замародереними окупантами в музею-заповідника «Кам’яна Могила». Про уе, зокрема йдеться на офіційному сайті загарбаного Росією заповідника Херсонес-Таврійський.
- «Трофеї» російських мародерів
Зокрема російські мародери пишуть:
«У наскальному живопису зашифровані релігійні, філософські, магічні таємниці та відкриття, накопичені людством за багато тисячоліть. Нанесені фарбою чи вибиті на камені фігури тварин, людей, міфічних істот, різні геометричні мотиви сягнули нас із глибини століть. На новій капсульній виставці в Херсонесі представлені предмети із фондів музею-заповідника «Кам’яна Могила» – зооморфні скульптури, чуринги, копії петрогліфів із гротів та печер».
Що всі ці експонати результат злочинного мародерства російські «музейники» мовчать…
Зате наголошують, що: «Первісне мистецтво характеризується обмеженим набором сюжетів та мотивів… Найбільш поширеною темою наскельних малюнків та дрібної пластики в епоху палеоліту були тварини – мамонти, бізони, олені, коні та ін. Вони відігравали важливу роль у житті племен мисливців-збирачів. Зображення звірів було з магічними ритуалами, покликаними забезпечити успіх полювання.
Найчисленнішою і найрізноманітнішою групою малюнків є знаки – абстрактні геометричні мотиви: кола, прямокутники, кола, квадрати, ромби, спіралі, хрести. У кожному їх закладено особливий сенс.
Одним із основних у первісному мистецтві є образ жінки. Голі фігурки «палеолітичних венер» свідчать про шанування материнства стародавніми художниками і вважаються символом родючості, продовження роду та хранительки вогнища».
Колекцією награбованого мародери вихвалятимуться до 23 лютого.
Це не перший випадок, коли росіяни виставляють замародерені реліквії «Кам’яної Могили». Вперше таку виставку провели ще у жовтні 2023 р. Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», у заповіднику «Херсонес Таврійський» загарбники публічно вихвалялися черговим злочином проти української культурної спадщини. Там проходила капсульна виставка «Дім риби», на якій були представлені трофеї російських мародерів, вилучені із музею Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила» (Запорізька обл.)
Зокрема в Херсонесі виставлялися так званні «чуринги», – кам’яні плитки з нанесеними на них різноманітними зображеннями.