Главная > Новости > У палаці Терещенків у Червоному створили артцентр

У палаці Терещенків у Червоному створили артцентр

«Україна Інкогніта» неодноразово розповідала про сумну долю  палацу Терещенків у селищі Червоне, що на Чернігівщині, який незрозумілим чином був привласнений представниками московської церкви. Нагадаємо, що українська філія РПЦ, патріарх якої активно підтримує війну Росії проти України, привласнивши видатну пам’ятку, так і не змогли дати їй ради. Після тривалої судової  тяганини паства злочинного поплічника путіна «патріарха» гундяєва  звільнила від своєї присутності українську культурну спадшину.

Як тільки із палацу вивітрився московських дух до нього стало повертатися нормальне життя. Як повідомляє Укрінформ у палаці Терещенків ХІХ ст. створили артцентр. Про це розповів засновник громадської організації «Червоне туристичне», гід Тарас Коновалов.

Фото Укрінформ

«Артцентр облаштований у корпусі маєтку, який наприкінці ХІХ ст. добудували Терещенки. Я хотів втілити цю ідею в життя ще з 2020 року з метою популяризації пам’ятки та привернення уваги до того, що вона потребує реставрації. Артцентр туристи відвідують під час екскурсії маєтком», — зазначив Коновалов.

За його словами, в артцентрі є картини, фотографії, а також представлені артефакти. Зокрема, там можна побачити картини маєтку та будинку культури, знищеного пожежею, копії фотографій засновників маєтку Адольфа Грохольського та його дружини Ванди Радзивіл-Грохольської, Федора Федоровича Терещенка, який побудова у Червоному авіамайстерні, льотчиці Любові Голанчикової, що випробовувала там літаки.

Фото Укрінформ

Там також є артефакти, які передали в артпростір місцеві жителі. З-поміж іншого це фібули початку нашої ери, монети 1620-х років, шамотна (вогнетривка) цегла з палацу, стіл другої половини ХІХ ст.

В артпросторі туристів пригощають кавою та чаєм. Фото: Укрінформ