Главная > Новости > У Запоріжжі влаштували збір коштів на порятунок імпозантного особняка Вальман

У Запоріжжі влаштували збір коштів на порятунок імпозантного особняка Вальман

В Запоріжжі місцева громада вирішила зібрати 1 млн грн на проєкт реставрації садиби Вальман у вигляді замку. Ініціативу активно підтримує Широківська територіальна громада, до якої належить споруда.

Розуміючи, що самостійно зібрати великі кошти у місцевій громаді неможливо, мешканці вирішили звернутися до спонсорів, донорів та меценатів. Через аукціони та звернення до громадськості запустили процес збору коштів. Один з таких конкурсів відбувся у грудні 2021 р.

«Ми збираємо гроші на розробку проєкта реставрації Замку Вальман. Орієнтовна вартість – 1 мільйон гривень. Об’єкт є пам’яткою архітектури. З 2020 року він є власністю громади. Саме з цього об’єкту починається туристичний маршрут «Менонітська стежка», який ми плануємо розвивати», — написав з цього приводу голова Широківської ОТГ Денис Коротенко.

Наразі все більше бажаючих хоче долучитися до відновлення цієї історичної пам’ятки. А місцеві жителі планують розвивати на своєму історичному надбанні галузь туризму.

Довідка: Ідея зведення цієї садиби належала дружині відомого промисловця Андреаса Вальмана – Катаріні Вальман. Тут вона хотіла відкрити дитячий садок.

Замок Катаріни Вальман має статус виявленого об’єкта культурної спадщини архітектури та містобудування. У листопаді 2021 р. відділ охорони культурної спадщини Запорізької міської ради передав до Мінкульту необхідну документацію, щоб об’єкт включили до Держреєстру нерухомих пам’яток, й будинок набув охоронного статусу.

Замок Вальман — одна з найоригінальніших споруд менонітської Хортицької колонії. Розташований на території колишнього селища Розенталь, на межі з селищем Хортиця (зараз ці населені пункти – Верхня Хортиця у кордонах Запоріжжя).

Фото — Kyiv Arsenal