Головна > Новини > В Києві знову збираються зносити історичну садибу Барбана

В Києві знову збираються зносити історичну садибу Барбана

У зв’язку з поновленням демонтажних робіт в особняку Барбана по вул. Обсерваторній, 6, в Києві, стало відомо, що ще у грудні 2021 р. Шевченківський районний суд задовольнив позов фірми “Агентство столичних повідомлень”, скасувавши арешт, накладений на цю ділянку після розголосу попередньої спроби знесення.

Про це повідомляє “Хмарочос“.

Будинок за цією адресою був зведений 1891 р. титулярного радника Олександра Барбана. В радянський та пострадянський період в ньому, здебільшого, містилися різні установи.

Будинок частково було знесено в ніч на 20 серпня 2021 р. Цей випадок навіть став приводом для порушення питання про руйнування пам’яток Києва на засіданні РНБО.

Після цього арешт на садибу наклав той самий Шевченківський суд у серпні 2021 року. Але адвокат забудовника наполіг на тому, що за цей час слідчі не простували законність відведення ділянки, а отже ані земля, ані будинок не відповідають ознакам речового доказу.

20 січня на ділянку прибули КАМАЗи, на які почали вантажити будівельне сміття та речі, які ще знаходилися в будинку. Представники громадськості блокували вантажівки та викликали поліцію.

Тим часом у Київській міськраді ініціювали розірвання договору оренди землі з забудовником, який планує знести садибу Барбана та побудувати на її місці висотку.

Про це повідомляє Depo.Київ зі слів депутатки Київради від “Слуги народу” Ксенії Семенової.

За її словами, проект рішення “Про розірвання договору оренди земельної ділянки на вул. Обсерваторна, 6 у Шевченківському районі м.Києва від 10.08.2010 №91-6-00909 (з урахуванням договору про укладення договору оренди земельної ділянки на новий строк від 06.11.2020 № 1357)” зареєстрований на сайті Київради.

Співавторами документу є Ксенія Семенова, Аліна Михайлова та Вікторія Бурдукова.

Щодо подій біля садиби Барбана, депутатка наголосила, що у забудовника має бути дозвіл Мінкульту, оскільки ця будівля розташована в центральному історичному ареалі міста.

Depo.Київ нагадує, що у 2015 році Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень пропонував внести будівлю до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Але цього не сталося.

З 2020 року власник садиби – ТОВ “Інформаційна група “Агентство столичних повідомлень”. Ця фірма хоче звести тут споруду 26,5 м заввишки. Засновник і бенефіціарний власник ТОВ – Кудряшов Сергій Юрійович, голова підприємства – Баженов Євген Олександрович.

Фото: facebook.com/groups/sadyba.barbana

Фото – the-village.com.ua