Ставищенський район

ajax spinner
Винарівка. Руїни у винному селі.

Винарівка. Руїни у винному селі.

Дуже-дуже давно я вперше проїхав через Винарівку і побачив руїни дерев'яної церкви. Тоді не було часу роздивитись, що за руїни, але відмітку зробив - заїхати. Знову заїхав у травні 2020 року.
Антонівка. Загублений шедевр. Козацький?

Антонівка. Загублений шедевр. Козацький?

Яким же були відчуття героїв епохи Великих Географічних відкриттів? Наприклад, що відчував Джеймс Кук відкривши Гавайські острови? Важко уявити.
Золотий фазан. Чи то б/в, чи то розкішний звіринець із готелем та кафе

Золотий фазан. Чи то б/в, чи то розкішний звіринець із готелем та кафе

Ще навесні наш сайт почав збирати інформацію про об'єкти придорожньої туристичниї інфраструктури по найбільших трасах України.
Антонівка

Антонівка

Село Антонівка розташована в Ставищанському районі за 5 км на схід від районного центру. Населення становить 600 осіб. Село лежить з лівой сторони річки Гнилий Тікич, яка тут виглядає досить повноводною завдяки каскаду великих ставків.
Розкішна. Земська школа

Розкішна. Земська школа

Село Розкішна знаходиться за 5 км від районного центру  - селища Ставище. Населення села становить 3500 осіб. В селі збереглась досить цікава цегляна двоповерхова будівля кімнатного планування. Товща стіни будівлі становить до 85 см. Це земська школа, що була збудована в 1896 році на кошти родини Браницьких.
Гейсиха

Гейсиха

Гейсиха - невеличке село в Ставищенському районі Київської області за 8 км від районного центру. Населення становить 1100 осіб. Кажуть, що назва села та річки утворилось внаслідок проїжджаючих через село на волах селян, які часто повторювали волам слово "гей", бо село знаходилось на височині і підйом та спуск в село був дуже крутим. Ще до Коліївщини була збудована церква великомученика Дмитрія, але вона була зруйнована в 1847 році. Єдина пам'ятка архітектури, яка збереглась - це вітряний млин початку ХХ ст., збудований місцевими майстрами. Він стоїть при в'їзді в село.
Ставище

Ставище

Селище Ставище (стара назва Ставища) є районним центром. У Ставищі мешкає близько 8 тисяч осіб. Історична дата утворення - 1525 рік, хоча ймовірно селище є значно старшим. Вчені припускають що в княжу добу на місці Ставища стояло велике місто Любомир, яке зруйнували татаро-монголи.