Україна Інкогніта провела вже третій свій тур. Цього разу мандрівка називалася “Найкращий маршрут Київщиною”. Мабуть вона вийшла перенасиченою, але все рівно не змогла охопити й чверті топових об’єктів області. Та де там чверті – можливо й десятої частини. Ось невеликий фотозвіт до цієї мандрівки.
Це те, чим мандрівка завершувалася. Об’єкт, де сидять ці дідки, за словами екскурсоводів, вважається найунікальнішим в Європі, серед собі подібних. Але про нього в кінці.
А це найстаріший дерев’яний храм Київської області – Онуфріївська церква збудована у 1706 році у селі Липовий Скиток.
Собор Антонія та Феодосія у Василькові у 1758 році. Архітектором був видатний зодчий Києво-Печерської Лаври Степан Ковнір.
Вали давньоруського міста Василів.
А це неприємний епізод: виявляється храм зведений у стилі українського бароко видатним українським майстром Степаном Ковніром на честь засновників Києво-Печерської Лаври у Василькові підпорядковується напряму Російській православній церкві (не плутати з Українською православною церквою Московського патріархату). Всі проморгали такий собі кримський сценарій у серці Київщини, в унікальній пам’ятці архітектури, коли купка маргіналів на чолі із протопопом попросились у РПЦ, мотивуючи своє прохання незгодою із політикою УПЦ МП (брєд), замовили табличку й стали частиною Росії. Я і сам не знав, але порившись у хащах Інтернету знайшов інформацію. Тепер зрозуміло, чому у Василькові навіть у новозбудовані храми ходить народу більше ніж у видатний витвір Степана Ковніра.
Центр Василькова
У Ковалівці – резиденція родини Засух. Ковалівка – земля мрії
А це відносно новий об’єкт у Ковалівці – монастир прп. Анастасії Київської. На передньому плані церква Святої Татіани (скромненько так вшанувала пам’ять своєї святої Тетяна Засуха).
Пархомівка. Одна із найгарніших церков України – Покровська.
Городище-Пустоварівське. Один із найефектніших туристичних об’єктів Київщини, але чомусь офіційно об’єктом туризму не вважається, та й туристів тут не багато. Причина – дефіцит інформації та реклами, та відсутність інфраструктури.
Там же. Городище-Пустоварівське
Що ж це вони дружньо фотографують?
Ондо шо. Церкву Спиридона Триміфунтського у селі Шамраївка.
Та сама церква всередині
Буки. Відомий маєток (ландшафтний парк) Івана Суслова
А це хрещальня у церкві Святого Євгенія у Буках. Просто супер