Городище-Пустоварівське

Село Городище-Пустоварівське розташоване за 12 км на північ від Володарки. Має сільську раду. В селі мешкає близько 1 тис. осіб.

Водяні млини

Водяні млини у Городищі-Пустоварівському. Фото Романа Маленкова

3d-панорама млинів на Росі у Городищі-Пустоварівському

 

Відкрити з більшим розміром

Водяний млинВодяний млинКомплекс господарських будівель (млинів) споруджений у ХІХ столітті. Це пам'ятка архітектури місцевого значення (всього-навсього).

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. - К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

"Продовжуємо подорожувати на північ. У Городищі-Пустоварівському нас чекає переїзд через Рось у село Щербаки Білоцерківського району. Навіть бувалий мандрівник, що проїжджає тут уперше, обов’язково зупиниться, адже перед очима постає гігантська індустріальна пам’ятка другої половини ХІХ століття – комплекс промислових споруд, який розкинувся на обох берегах Росі. Комплекс включає два величезні млини (на правому боці кам’яний триповерховий, на лівому – цегляний чотириповерховий), греблю зі шлюзами і три великі комори на схилі пагорбу, укріпленого масивними кам’яними підпірними стінами. Виходи гранітів на берегах Росі та залізний підвісний міст через річку дуже вдало вписуються у загальну картину, величі та могутності якої могли б позаздрити деякі замки.

Водяний млин

Водяний млин

Водяний млин

Водяний млин розташований на правому березі Росі

Русло Росі розділено на два потоки, що з гуркотом вириваються через шлюзи. Млин на правому березі частково зруйнований. Але ту частину, що вціліла, місцевий колгосп переобладнав у житловий будинок. Цегляний млин на лівому березі працює, але вже на електроенергії. Якщо пощастить потрапити до середини та домовитись про невелику екскурсію з управляючим, можна побачити технологічний процес, у якому беруть участь сторічні механізми. Ті з них, що вже вийшли з ладу, зберігаються у окремому приміщенні, наче експонати у музеї. Та й весь млин може слугувати одним величезним та дуже цікавим експонатом-музеєм млинарства.Комплекс споруд у Городищі-Пустоварівському та Щербаках потенційно є одним з найкращих туристичних об’єктів Київщини, але поки що він практично невідомий. «Довіском» до комплексу є симпатична дерев’яна каплиця (ХІХ ст.), розташована на цвинтарі у Щербаках. Крім того, варто згадати про Городищенський цукровий завод, збудований у ХІХ ст. місцевим землевласником Підгірським (в майбутньому він успішно програв завод у карти)."

Водяний млин

Водяний млин

Водяний млин

Водяний млин на лівому березі Росі

Підвісний місток

Підвісний місток

Підвісний місток

Підвісний пішохідний міст над греблею

Водяні млини

комори

комори

Водяні млини

комори

комори

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОМПЛЕКС У ГОРОДИЩІ-ПУСТОВАРІВСЬКОМУ

Річка Рось

Річка Рось. Фото Романа Маленкова

Городище-Пустоварівське

Фото Ростислава Маленкова

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)