
Пархомівка. Таємничі написи та знаки.
На стінах церкви у Пархомівці, про яку ми писали окремо, маса таємничих знаків та
Гайворон.
Зовсім випадково ми потрапили у це село. Вже й не пам'ятаю куди їхали, але залишки водонапірної башти змусили зупинитись.
Косівка. Еталонний український модерн.
1914 року малознаний архітектор Микола Шумицький видав знаменну брошуру під промовистою назвою «Український архітектурний стиль».
Млини в Городищі Пустоварівському
Неподалік від Білої Церкви знаходиться село Городище Пустоварівське, відоме своїм комплексом млинів — пам'яткою індустріальної архітектури другої половини ХІХ століття. Я все хотів на них подивитися, сюди навіть за бажання можна доїхати велосипедом, але не доходили ноги. Один із млинів — цегляний, чотириповерховий, а за ним складські приміщення. Судячи із напису на стіні, тут десь іще й олійня є. Проте зараз це господарство не працює — казав місцевий дядько, що відколи помер мельник.
Руде Село
Перші писемні згадки про Руде Село датуються 1616 та 1622 рр. Лаврентій Похилевич пише, що у XVIII столітті Руде Село із Погребами з’єднувалось великою греблею, на якій стояло два водяних млина.
Володарка
Селище Володарка - районний центр. Розташоване на річці Рось. Відоме з ХІ століття. Нині у Володарці мешкає близько 7,5 тис. осіб.
Ожегівка
Село Ожегівка розташоване за 32 км на південь від Білої Церкви. Має сільську раду. В селі мешкає близько 400 осіб.
Городище-Пустоварівське. Комплекс водяних млинів.
Село Городище-Пустоварівське розташоване за 12 км на північ від Володарки. Має сільську раду. В селі мешкає близько 1 тис. осіб.Комплекс господарських будівель (млинів) споруджений у ХІХ столітті.