Володарка

Селище Володарка – районний центр. Розташоване на річці Рось. Відоме з ХІ століття. Нині у Володарці мешкає близько 7,5 тис. осіб.

Хрестовоздвиженська церква

Хрестовоздвиженська церква. Фото Романа Маленкова

Хрестовоздвиженська церква. Будівлю спорудили у 1815 році, як римо-католицький костьол. Православною церквою вона стала наприкінці ХХ століття.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“З Пархомівки через село Тарган до Володарки близько 15 км. Цей райцентр має дуже давню історію. Місто Володарів згадується ще у літописах Київської Русі, на околицях збереглися два кургани тих часів – Орлиха та Царева Могила. Але яскравих подій, пов’язаних із містечком (зараз взагалі селище міського типу), відомо не так вже й багато. У Володарці діє історико-краєзнавчий музей (вул. Коцюбинського, 6). В ньому представлено понад 1,5 тисячі експонатів – від фото та картин до історичних документів та предметів побуту.

Хрестовоздвиженська церква Хрестовоздвиженська церква

Фото Ростислава та Романа Маленкових

При переїзді через селище можна зупинитись біля ще однієї незвичної церкви, хоча й не такої видатної, як у Пархомівці. Сучасна православна Хрестовоздвиженська церква раніше була костьолом (зведений у 1815 році), і це помітно неозброєним оком. Тому прибудована зверху баня у класичному православному стилі має вигляд чужорідного тіла. А ремонт, проведений нещодавно, робить споруду схожою на баптистські доми молитви.”

49.524235, 29.926083 Дивитись на мапі Google Maps