Тубільці

Село Тубільці розташоване за 2 кілометри від траси Київ-Черкаси та за 35 кілометрів від Черкас. Центр сільської ради. Кількість населення –  близько 1300 осіб.

Назва села досить дивна, але не подумайте, що під час заснування тут жило плем’я аборигенів. Найвірогідніше назва походить від річки Білка, що протікає поряд. В Тубільцях збереглася дерев’яна Миколаївська церква збудована на початку 20 століття в єпархіальному стилі. В період радянського антирелігійного божевілля церква постраждала. З неї скинули бані й перетворили на комору. Але зараз це знову діючий храм. Правда, баню й дзвіницю не відбудували. Але церква все-рівно виглядає дуже колоритно. Особливо вражають високий кам’яний фундамент, на який, кажуть, дала грошей графиня Катерина Балашова (внучка князя Воронцова) та величезні вікна.

Церкву збудували на місці більш давньої, яку в 1843 році збудував князь Михайло Воронцов. Спочатку стару церкву планували освятити як Покровську, але, зважаючи на те, що будували її із матеріалів розібраної у Мошнах церкви Святого Миколая, новозбудований храм також присвятили цьому святому. Чому її розібрали – невідомо.

Текст та фото Романа Маленкова

Фото 2023 року

Фото 2008 року

49.568735, 31.674854 Дивитись на мапі Google Maps