Атаки

Більшість туристів, що відвідують Буковину, попадають сюди саме через Атаки – невелике село Хотинського району Чернівецької області, що лежить на правому боці Дністра за автомобільним мостом, що сполучає Хмельницьку та Чернівецьку області. Хоча належність Хотинщини до Буковини – питання спірне, адже Хотинщина – історично це Північна Бессарабія, в останні роки назва «Буковина» (точніше – «Північна Буковина») застосовується до всієї Чернівецької області.

Власне, Атаки нічим не відрізняються від інших сіл Хотинщини, а на нашу увагу заслуговує виключно своїм розташуванням на межі двох різних історичних областей: Поділля та Північної Бессарабії. Тим більш, село губиться серед населених пунктів та історичних пам’яток, що його оточують: за Дністром – Жванець зі своїм замком і Вірменським костелом, західніше, за Збручем, – Окопи Св.Трійці, ну а далі, відразу за Атаками – Хотин із своєю тисячолітню твердинею – Хотинською фортецею.

Вид на подільський берег. На задньому плані – міст через Жванчик:

Детальне дослідження історії села, зокрема історії його назви, проводила краєзнавець Ірина Пустиннікова. Якщо коротко, то «Атаки» – це перефразоване «Отаки», що в перекладі з турецької означає табір, або загородку, за яку на ніч заганяли овець.
Архітектурна пам’ятка в Атаках одна, і та не попала до жодного переліку. Мова йдеться про церкву Святого Іоанна Богослова, зведену на місці старого дерев’яного храму, вперше побудованого тут у 1764 році.

Ще в селі є капличка перед в’їздом з боку Хмельниччини та автобусна зупинка з цікавим мозаїчним панно на абстрактну тему, очевидно пов’язаною з світлим і мирним майбутнім:

Вид на село і буковинський берег з території Хмельниччини (с.Жванець):

Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)                          [info]andy_babubudu

48.541501, 26.479282 Дивитись на мапі Google Maps