Топ-10 Україна Інкогніта. Палаци Буковини (від Андрія Бондаренка)

Топ-10 Україна Інкогніта продовжується. Цього разу будуть палаци Буковини – Чернівецької області. Місія суб’єктивного вибору цього разу дісталась Андрієві Бондаренку – колишньому замміністра транспорту, фанатичному мандрівнику, людині, яка побувала в кожному населеному пункті цього колоритного краю. Більшої колекції фотоописаних мандрівок Україною і Світом в українському Інтернеті не має, мабуть, ніхто. 

Цього разу “запасних” не буде. Починаємо з десятого місця.

10. Банилів-Підгірний (Сторожинецький район). Палац Гросса та Урсакі.

Палац був збудований в кінці 19 на початку 20 ст. Нині в будівлі лікувальний заклад.

IMG_4366

Читайте про Банилів-Підгірний

9. Хлівище (Кіцманський район). Палац Отто і Лізи Гольднер.

Палац був побудований у 1876 році, мав три поверхи і, навіть, водогін. Поруч стояла ґуральня. Третій поверх був розібраний вже за часів незалежності за вказівкою місцевої влади. 

Читайте про Хлівище

8. Дубівці (Кіцманський район). Палац барона Шимоновича.

Цей будинок, побудований у 1914 році бароном Шимоновичем, декілька років слугував йому родовим маєтком. У наші часи тут розташувалася сільська рада. 

 

Читайте про Дубівці

7. Стара Жадова (Сторожинецький район). Палац графа Сикантина.

Виконаний у традиційному для кінця ХІХ століття стилі модерн (1893 р.), палац зовні прикрашений кам’яним орнаментом з зображеннями рослин і тварин. Над парадним входом на другому поверсі розташований балкон.

Читайте про Стару Жадову

6. Череш (Сторожинецький район). Панський маєток із Леніном та Сталіном

За містком через Малий Серет дорога повертає праворуч, і приблизно через кілометр побачимо те, що шукаємо: комплекс геріатричного закладу для психоневрологічно хворих. Так, саме не території психіатричного санаторія розташовані об’єкти, побачити які в далекий закуточок Сторожинеччини їдуть цінителі палацового мистецтва та пам’ятників тоталітарної епохи.  У парку, що оточує палац, і є територію психоневрологічного закладу поруч з іншими сюрреалістичними скульптурами на кшталт оленя, розташований пам’ятник, якій вже став легендою.

Читайте про Череш

5. Сторожинець. Палац Оренштайнів.

Двоповерховий палац із балкончиком на другому поверсі, червоним черепичним дахом та спостережною башточкою, який ми бачимо сьогодні, побудували нові власники Оренштайни на початку ХХ століття. 

Читайте про Сторожинець

4. Карапчів (Вижницький район). Палац Криштофовичів.

Палац у Карапчеві збудував заможний вірменський купець Криштофович. Він триповерховий з високою чотирикутною баштою, увінчаною зубцями-мерлонами. Зараз тут розташована сільська школа. 

Читайте про Карапчів

3. Чортория (Кіцманський район). Палац Манеску.

Точну дату побудови палацу ніхто не знає. У переліку місцевих пам’ятків архітектури Чернівецької області палац датовано ХІХ століттям. Проте в інших джерелах визначена інша дата його побудови: кінець XVII – початок XVIII століття. Також є невизначеність і з його назвою. У вищезазначеному переліку пам’ятка значиться, як «Палац Манеску». 

Читайте про Чорторию

2. Вікно (Заставнівський район). Палац де Зота.

Палац побудовано у 1809 році власником великого маєтку у Вікні відставним капітаном-бароном де Зотте у романтичному західноєвропейському стилі. Палац оточує заснований у 1860 році парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, в якому ростуть 28 видів рідкісних дерев, серед яких такі реліктові, як гінкго, платан та дуби віком понад 250 років. Є навіть романтична «Алея закоханих».

 

Читайте про Вікно

1. Буденець (Сторожинецький район). Палац Мікулі.

За переказами, палац побудував пан Мікулі, за якого вийшла заміж донька землевласника Волчинського. Навколо палац оточував дендропарк, від якого сьогодні залишився лише невеличкий сквер з 300-річним дубом. Поруч з палацом розташований невеличкий флігель. Палац Мікулі дійшов до наших часів майже в ідеальному стані, і є однією з найоригінальніших пам’яток палацового мистецтва на Буковині. Сьогодні в палаці розташована загальноосвітня школа з румунською мовою навчання.

IMG_4483-1

IMG_4482

IMG_4481-1

IMG_4486

Читайте про Буденець