Бережани

ajax spinner
Бережани. Одне із кращих міст Тернопільщини

Бережани. Одне із кращих міст Тернопільщини

Тернопільщину нині відвідують немало туристів, але не Бережани, хоча це місто не гірше від Чорткова, Бучача і Теребовлі, в яких в сезон завжди майже аншлаг. Про Бережани на наших сторінках цілу купу постів зробив Андрій Бондаренко. Ми дуже багато раз були в цьому прекрасному місті, тому узагальнюємо його привабливість у світлинах. Фото Романа Маленкова. Краєвиди […]
Урочище Лісники та Чортів камінь біля Бережан

Урочище Лісники та Чортів камінь біля Бережан

Ми вже писали про урочище Лісники, яке біля Бережан. Зараз тільки фото.
Бережани. Частина 1: Трохи історії і вечір над ставом

Бережани. Частина 1: Трохи історії і вечір над ставом

Бережани – одне з найдавніших українських поселень. «Бережани» - так називали людей, що селилися в цій місцевості з прадавніх часів. Мовознавець М.Янко пов’язує назву поселення із давньоруським словом «бережина», яке означало «пологі береги річок із сіножатями».
Перша документальна згадка про місто належить до 1375 році, але історія Бережан, як поселення, почалася ще у княжі часи: через місцевість проходив шлях від Львова до Теребовлі – колишньої столиці Теребовлянського князівства.
Бережани. Частина 2: Замок Сенявських

Бережани. Частина 2: Замок Сенявських

Отже, як я і писав раніше, 1530 року польський король Сигізмунд І надає Бережанам Магдебурзьке право і передає місто роду магнатів Синявських, які володіють Бережанами упродовж майже двоста років. Першим власником міста став воєвода руський і великий коронний гетьман Микола Синявський – онук засновника династії Рафаїла Грановського. Синявський, що отримав місто за численні військові та загальнополітичні досягнення, переїжджає до Бережан з Синяви (пізніша назва поселення - Соколівка, Жидачівський район Львівської області) і влаштовує тут свою резиденцію.

Бережани. Частина 3: Парафіяльний костел

Парафіяльний (фарний) костел Різдва Діви Марії у Бережанах спорудили у 1620 році коштом Адама-Гіроніма Синявського. Разом із бережанським замком, готичний римо-католицький костел став однією із споруд, що формував архітектурне обличчя міста.
Бережани. Частина 4: Майдан Ринок

Бережани. Частина 4: Майдан Ринок

У 1530 році Бережани отримали Магдебурзьке право. Вже протягом чотирьох наступних років сформувалася планувальна структура Ринкового майдану, яка дійшла до наших днів. В її основу було закладено німецьку схему побудови, де в середині чотирьохкутної площі знаходиться ратуша, а в різні боки розходяться радіальні вулиці.
Бережани. Частина 6: Цікавинки середмістя

Бережани. Частина 6: Цікавинки середмістя


Середмістя Бережан – рай для любителів модерну. Уважний мандрівник відкриє тут для себе багато цікавого, особливо, якщо має достатньо часу для огляду міста. Окрім замку, ратуші та старовинних храмів центр Бережан надзвичайно багатий на різноманітні шедеври громадської архітектури. Це – будинки банку, суду, гімназії, і поштамту, це – оригінальні вілли, це – магістрат і синагога.
Бережани. Частина 8. Передмістя Лісники та Адамівка

Бережани. Частина 8. Передмістя Лісники та Адамівка


Село Лісники знаходиться відразу за Бережанами по трасі на Рогатин і входить до складу Бережанської міської ради. Відомо, передусім, урочищем Монастирок – культовим місцем ще з поганських часів. Перша згадка про монастир в урочищі – 1320 рік.

Бережаны

ЗАМОК, 1554г. Сооружение итальянских мастеров по новоголландской системе, разработанной Г.-Л. Бопланом. В 1829г. часть замка была разобрана. Виднейшее произведение оборонительной архитектуры Украины эпохи ренессанса. Сохранились руины.