Корсак-могила

«Корсак-могила» — ландшафтний заказник місцевого значення. Розташований у Приморському районі в південній частині Запорізької області. Корсак-Могила — це шість кам’яних виходів Приазовського кристалічного масиву дуже стародавніх за геологічним віком (1700–1800 млн років), та розташованих на лівобережжі річки Корсак, за півтора кілометра від с. Мануйлівки та за 20 км від Азовського моря. Загальна площа родовища — понад 100 гектарів. Цікава сама назва могили. Корсак татарською “лисиця”, але, мабуть правильніша назва у цієї гори була раніше — Курсак-могила, що означає Живіт-гора. Вона дійсно здіймається на рівнині як живіт.

У 1984 р. Корсак-Могилі на площі 76 га надано статус ландшафтного заказника місцевого значення, як ділянці з унікальною різноманітною степовою рослинністю.

Рослинний світ Корсак-Могили та Єлисеївського пегматитового кар’єру представлений степовими злаками: кови́ли, типчаки, пирії мятлики. Також зростають тюльпани, горицвіт, валеріана, чебрець, волошки, шавлії, полини та інші.

Текст із Вікіпедії, фото Романа Маленкова.