Словаччина. Девін Devin

За 13 кілометрів від центру Братислави, на високій скелі над Дунаєм та гирлом Морави, стоїть замок Девін. Величні руїни великого середньовічного замку. Краєвиди звідси відкриваються неймовірні. Особливо цікаво спостерігати, як котить свої води Дунай, а течія тут неабияка, як по ньому йдуть кораблі – пасажирські, десь у напрямку Відня, вантажні сухо грузи, та байдарочники.

Укріплення на скелі було зведене ще у римські часи – тут був прикордонний пост. Власне замок вперше згадується у документах 9 століття, як твердиня Великої Моравії. Після падіння моравської держави, на початку 11 століття тут правили поляки (в часи короля Стефана Баторі), потім багато століть ним володіли угорці, наприкінці 18 століття він опинився під владою австрійців, а у 1809 році його підірвала армія Наполеона. Отака от була історія замку, якщо коротко.

Для відвідування законсервовані руїни Девіну відкрили у 1961 році, але у 80-х роках територія була знову закрита, через близькість капіталістичної Австрії, яка відразу за Дунаєм. Угорське комуністичне керівництво боялося, щоб ніхто не втік за Дунай. Є легенда про умільця, який спорудив дельтаплан і від замку, із скелі, полетів у Австрію. Хтозна чи це правда. Відкрили замок для екскурсій вже після падіння комуністичного режиму, у 90-ті роки минулого століття. Тут реально є на що подивитись, це не три камінці на скелі – замок був достатньо великим і від нього чимало збереглося башт, шматків мурів, брам. Дуже класна локація. Дуже раджу.

Текст та фото Романа Маленкова.