Ікод де лос Вінос – 23-тисячне містечко, розташоване на північному узбережжі Тенеріфе, за 25 км від Пуерто де ла Круз. Вже у самій назві зашифровано рекламу Ікода для туристів – вина, чудова рідкісна мальвазія, дегустацією якої, більшість туристів починають і закінчують свою прогулянку по місту. Пунктів дегустації – ресторанчиків і барів – дуже багато, в деяких, для заманухи, безкоштовно пригощають вином. Вина тут унікальні, адже виноградники розташовані на висоті в понад тисячу метрів, а виноград, переважно, сорту мальвазія. Він потрапив сюди з далекого Пелопоннесу, і так прижився, що мальвазія стала синонімом якісного канарського вина.
Церковь святого Марка
Ще одна атракція, яка манить туристів у Ікод де лос Вінос – це тисячолітнє драконове дерево – найстарше і найбільше на Канарах. Щоправда, йому немає тисячі років. Більшість вчених сходяться на тому, що йому 500-600, а дехто каже, що взагалі лише 300 років. Але дерево величне і красиве, його розмістили на гербі Ікода, заради нього влаштували парк, із платним входом – хочете сфотографуватись біля стовбура, охоплення якого 9 метрів – платіть 4 євро. Але найкращий краєвид із драконовим деревом відкривається із безкоштовного оглядового майданчика із площі Андрес де Лоренсо Касерес. Ця прекрасна площа є головною у місті, хоча вона більше схожа на парк, ніж на площу. Площею вона була в далекому 16 столітті, коли її створили, а нині вона засаджена пальмами, фікусами й усякими екзотами. Один фікус має купу стовбурів і тягне людей як магніт – на фотографування під ним постійна черга.
Церковь святого Августина и ратуша
Дворец Касерес
На площі Андрес де Лоренсо Касерес стоїть найстаріша будівля Ікода – церква святого Марка. Її закінчили у 1500 році. Спочатку це був скит, який пізніше добудували у стилі маньєризму. Вхід у храм платний, адже тут музей сакрального мистецтва. А взагалі площа із церквою, із драконовим деревом, через дорогу – неймовірно симпатична атракція. Тут ще є будинок магнатської родини Касерес, в якому теж музей.
Драконово дерево — самое старое на Канарах и самое большое. Высота 20 метров, обхват ствола 9 метров.
Ратуша города расположена на другой площади – Луиса-де-Леона-Уэрта. Это бывший корпус женского монастыря святого Августина. Здесь же сохранилась прекрасная церковь, посвященная этому же святому. Ее возвели в 1585 году, как главный монастырский храм. Между двумя главными площадями города протянулась узкая пешеходная улица.
Францисканский монастырь
Что еще можно посмотреть в Икод-де-лос-Винос.
Достаточно интересен монастырь францисканцев, который расположен не в центре, но не далеко. Сейчас это католический конвент — учебное заведение. Одновременно это еще и музей и муниципальная библиотека. Здесь можно побродить, осматривая здание 17 века. Классный двухэтажный внутренний дворик с резными деревянными балконами.
В заключение упомяну о Музее бананов, банановой плантации. Несмотря на то, что весь Тенерифе засажен бананами, что плантации здесь на каждом шагу, попасть на их территорию не так уж и просто. В Икод-де-лос-Винос есть плантация с музеем, в котором среди сувениров можно приобрести достаточно редкую штуку — банановый ликер.
Текст и фото Романа Маленкова