Албанія. Порто-Палермо Porto Palermo Castle

За сім кілометрів на південь від Хімари, на невеликому зеленому півострівці, який був острівцем, доки його не приєднали до материка піщаною дамбою, розташовано замок-форт Порто-Палермо Porto Palermo Castle. В багатьох путівниках пишуть, що звів укріплення кривавий Алі-паша Тепелін. Але це не так – форт збудували венеційці, паша лише відремонтував його.

Форт у плані має форму рівнобічного трикутника, з довжиною сторони близько 60 метрів, висота стін близько 20 метрів. На кутах потужні башти, в діаметрі 15 метрів. Внутрішнього двору немає, він накритий кам’яним склепінням та плоским дахом, який утворює зверху майданчик. Склепіння підтримують численні колони, тому форт нагадує похмурий палац. Мабуть, такий і потрібен був страшному диктатору, албанському Дракулі, Алі Тепеліну, але про нього розкажу, вже коли про Тепелену розказуватиму.

Всередині форту багато цікавих приміщень, переважно казематового типу. Нині тут музей, відносно цікавий. 150 леків коштує.

Поряд із фортом гарний піщаний пляж. Тут є ділянка, яку займають автокемпери. Від острова видно великий портал у док, в якому колись ремонтували підводні човни. Може і там музей, але я туди не підходив.

Текст та фото Романа Маленкова.

40.062274, 19.793377 Дивитись на мапі Google Maps