Австрія. Замок Кройценштайн Burg Kreuzenstein

Burg Kreuzenstein замок Кройценштайн піднімається на лісистій височині прямо над селом Leobendorf, лише за кілька кілометрів на північ від Відня між містами Korneuburg і Stockerau.

Історія замку починається з XIII століття, хоча укріплені поселення на місці сучасного Кройценштайна існували й раніше. В середині XVII століття в ході Тридцятирічної війни замок захопили шведи, при відступі в 1645 році підірвали. Лише у другій половині ХІХ століття новий власник граф Йоганн Непомук Вильчек приступив до його відновлення. Граф – відомий полярний дослідник. Саме він  назвав архіпелаг у Північному Льодовитому океані іменем цісаря — Земля Франца-Йосифа. Завжди цікавила в дитинстві ця назав. Один з островів назвали на честь кронпринца Рудольфа, два інших островом Вільчека і Землею Вільчека. Граф був знаний колекціонер. Він накупив у  замок справжніх історичних меблів. Що не помістилося віддав до віденського музею.

Широкий рів, справжній підйомний міст, стіни і башти – навіть не віриться, що це не справжній, а лише відбудований замок. 

У внутрішньому дворі каплиця, башта з годинником, стайні, будинки слуг і колодязь глибиною 60 метрів. Замок особливо вражає при під’їзді – він піднімається над Дунаєм на висоті 266 метрів.

 

Сьогодні у замку є всі шанси стати більш популярним, якщо серіал «Відьмак» стане таким же популярним як «Гра престолів». У 3-й серії «Відьмака» Burg Kreuzenstein є закинутим замком, де живе упириця – донька короля Фольтеста.

Мандроголізм – це невиліковно.

Текст і фото Сергій Щербій

 

0.000000, 0.000000 Дивитись на мапі Google Maps