Сан Хуан де ла Рамбла San Juan de la Rambla лежить на північному узбережжі Тенеріфе, за 10 км на схід від туристичного Пуерто-де-ла-Круз. Це муніципалітет, в якому мешкає всього 2 тисячі осіб – таке собі незрозуміле урбаністичне утворення, столицею якого є місто Сан-Хосе. У іспанців складні не лише імена, які інколи складаються із п’яти слів і більше, а й географічні назви, і адміністративний поділ – Сан-Хосе, муніципалітет Сан-Хуан-де-ла-Рамбла, острів Тенеріфе, Канарські острови, Іспанія. Але я заплутаю вас ще більше – назву муніципалітету дало інше місто, яке так і називається Сан-Хуан-де-ла-Рамбла.
Історичний центр
Ви вже зрозуміли, що все найцікавіше розташоване у містечку Сан-Хуан. В першу чергу це невеличкий урбаністичний резерват 16-18 столітть, де зберігся архітектурний ансамбль – церква святого Хуана, ратуша, школа, будинки міської аристократії. Це не скансен – це справжнє, тут живуть люди, ходять у магазини, в церкву. Побачивши групу туристів (нас) на центральній площі, швиденько відкрили храм – заходьте люди добрі, ось свічечки, ось хрестики, поштівочки, освячені прикраси… А церква неймовірна.
Церкву святого Хуана (Івана, по-нашому) збудували у 1548 році. Це була простенька кубічна споруда із дерев’яним дахом (без склепіння, як і нині). У 17 столітті до неї добудували ще одну наву. В 1722 році, під час жахливого шторму, із церкви зірвало дах, водою пошкодило фундаменти. Але парафіяни відразу ж взялися за ремонт, і за чотири роки відновили храм. У 19 столітті в церкві з’явився різьблений декор, дзвіниця – храм набув сучасного вигляду.
Церква святого Хуана збудована у 1500 році
Навколо церкви, старовинні двоповерхові білі будинки, із неймовірними дерев’яними віконницями та дверними рамами. Варто зазначити, що пам’ятки Тенеріфе взагалі вирізняються неймовірними дерев’яними елементами та прикрасами – тут школа майстрів по дереву, як мінімум, не гірша, ніж десь у Альпах. Найстаріша будівля центру, після церкви, це будинок Аллондига, який звели ще у 17 столітті, інші будинки 18 століття й новіші. Серед цих будинків не полишає відчуття, що час зупинився.
Басейн Ла Лаха
Найбільш відвідуваним об’єктом містечка є природний басейн Ла Лаха, розташований десь за кілометр від центру, (йдіть мальовничою центральною вулицею на захід), знизу на узбережжі. Це вулканічне утворення, майже кругле, від бурхливого океану захищене скелями, через які водоспадом переливається вода. Колір басейну неймовірний, і залежно від освітлення змінюється від синього до бірюзового. Народ обожнює купатись в басейні Ла Лаха.
Текст та фото Романа Маленкова