Старий Солотвин

Після того, як Сергій Михалок (екс-Ляпіс) та його “Brutto” зняли кліп на пісну “12 обезьян” в рибальському будиночку на острові в селі Старий Солотвин – дана локація стала неймовірно популярною. А може вона й раніше була популярною – дізнався ж про нього Ляпіс. А от я не знав… Нині сюди відбувається справжнє селфі-паломництво, особливо в уікенди. Ніби й нічого особливого, але романтично і красиво, і побільше б таких об’єктів.

Старий місток (останнє фото) і новий.

Острівець на ставку в Старому Солотвині з’явився ще у 19 столітті – так кажуть місцеві мешканці, хоча, насправді, його нагорнули у 1970 роки, розширивши існуючий маленький острівець.  Рибальський будиночок збудували у 1984-85 рр. Хатина мисливця та рибалки – так його тоді назвали. І містокспорудили. Звичайно, нині острів називається – відгадайте як – острів Кохання, а як же ще.

Село Старий Солотвин відоме із 1593 року. Звідки назва – так і не зміг дізнатися. Однозначно, пов’язана із сіллю, найчастіше так називали населені пункти із покладами цього мінерала. Про такі поклади на Житомирщині я не чув, хто зна – може якісь чумаки воза згубили.

В Старому Солотвині є дерев’яна Хрестовоздвиженська церква, збудована у 1885 році. Із натовпів, що фотографуються, на неї звертає увагу, може відсотків п’ять. Жаль. Хоч і єпархіалочка, але ж пам’ятка архітектури.

Текст та фото Романа Маленкова, Сергія Щербія.