Німеччина. Саксонська Швейцарія

Національний природний парк Саксонська Швейцарія називають одним із найцікавіших у Німеччині. Його можна сміливо включати у топи найгарніших місць у світі (що і роблять) – пісковикові гори над Ельбою створюють тут неймовірні краєвиди. Уявіть собі – найцікавіша місцина парку – химерна скельна гряда під назвою Бастай, є відомим туристичним об’єктом із початку 19 століття. Вже у 1812 році тут стояли дві крамниці із туристичними сувенірами та невеликий готельчик.

Кам’яний Бастайський міст – найпотужніший туристичний магніт Саксонської Швейцарії, який здіймається над бездонним проваллям, з’єднуючи химерні прямовисні скелі – збудували у 1851 році, на місці дерев’яного, зведеного у 1824-му. Кажуть, що міст був примхою саксонського короля – це 100% так, адже веде він «в нікуди». В середині 19 століття будівництво такого мосту було титанічною роботою і безглуздою тратою фантастичних коштів… Міст для короля, щоб монарх міг ходити ніби в небі, щоб міг плюнути кудись униз.

Нині ніхто не називає Бастайський міст безглуздість, адже він казковий. Замість короля його топчуть тисячі (мабуть сотні тисяч) туристів. Навіть в зимовий понеділок, коли за бортом мороз в мінус 15, на Бастаї повно народу – це, переважно, німецькі пенсіонери з паличками та усюдисущі китайці, які, вискакуючи із автобусів, нагадують щось середнє між монголо-татарами та команчами на стежці війни. Із скаженним галасом котиться їхня орда до Бастайського мосту, до чарівних оглядових майданчиків. В такі хвилини ти дякуєш долі, що з’явився тут раніше ніж гості з далекого Китаю.

Незважаючи на штампованість назви Швейцарія, місцевість тут не поступається за красою, Швейцарії справжній. Назву придумали швейцарські художники ще у 18 столітті – їм тутешня місцевість нагадувала батьківщину. Назва закріпилась, й уже два століття по іншому гори над Ельбою не називають.

Масив Ельбських пісковикових гір в Німеччині називається Саксонською Швейцарією, в сусідній Чехії це національний парк Богемська Швейцарія. Шенгенська зона прибрала кордони між країнами – вони тепер лише на папері. Але в Німеччині вибудете розраховуватись євро, а у Чехії кронами. Але про Богемську Швейцарію розповім іншим разом.

Текст та фото Романа Маленкова.

 

Більше фото у галереї

50.906994, 14.272511 Дивитись на мапі Google Maps