Хацьки

Село Хацьки розташоване за 15 кілометрів від Черкас. Центр сільської ради. Кількість населення – понад 3000 осіб.

Залізнична станція

Залізнична станція

Залізнична станція

Залізнична станція

У Хацьках збереглася цікава пам’ятка архітектури – залізнична станція 19 століття. Архітектурний стиль будівлі – «цегляний». Фахівці часто зазначають, що це не окремий архітектурний стиль, а різновид модерну або еклектики. Це раціоналізація еклектики для масового та утилітарного будівництва. Термін «цегляний стиль» застосовується для споруд саме такого призначення: звичайної житлової забудови, промислових будівель, учбових та лікарняних закладів, а також залізничних станцій та депо.

Вважається, що «цегляний стиль» демонстрував необмежені можливості фігурної цегли для створення найскладніших декоративних форм. Це прекрасно демонструє будинок залізничної станції у Хацьках. Якщо уважно придивитися, то цегла, з якої складено станцію, має дуже різноманітну форму.

Станція була зведена наприкінці ХІХ століття. Вона має назву «Білозір’я», за назвою села, що розташоване за п’ять кілометрів. Колись із Білозір’я на станцію звозили дерево, яке масово вирубувалося у величезному Ірдинському лісі. У 1944-1945 роках станція «Білозір’я» відіграла значну роль у заготівлі лісу, який вивозився на фронт та на повоєнне будівництво у звільнені від фашистів регіони.

Текст та фото Романа Маленкова (чорновий текст для путівника Черкащиною видавництва “Грані-Т”)

Залізнична станція

49.306322, 31.954697 Дивитись на мапі Google Maps