Дерганівка. Віадук та млин

Дерганівка – село дуже старе, засноване ще в Княжу Добу (імовірно у 1195 році). Нині тут мешкає близько 700 осіб, а у 1897 році, коли Дерганівка була передмістям Білилівки, тут мешкало 1702 особи. Дерганівка та Білилівка зараз складають одну сільську агломерацію – інколи досить складно зрозуміти, де закінчується одне село і починається інше.

Церква Різдва Богородиці.

Стара школа.

У центрі Дерганівки збереглася дерев’яна церква Різдва Богородиці. Її збудували у 1898 році, на місці давнішої, зведеної у 1792 році. В радянські часи було зруйновано баню церкви, у часи незалежності України баню відбудували, але вона виглядає інорідним елементом, адже барабан оббито пластиком, а сама баня пофарбована у яскраво синій колір, який разюче контрастує із кольором храму.

В Дерганівці, на Раставиці, є водяний млин, збудований у 1908 році у стилі модерн. З радянських часів він працює електростанцією. Недалеко від млина зберігся ще один об’єкт початку 20 століття – кам’яний залізничний віадук, із великим металевим клепаним прольотом. Це унікальний об’єкт – знахідка для любителів господарської та транспортної архітектури.

Можна ще згадати про школу, теж збудовану на початку 20 століття.

Текст та фото Романа Маленкова, Сергія Щербія.

Залізничний віадук.

Водяний млин.